Президент України Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко president.gov.ua

У Порошенка розповіли, які теми збираються обговорити на дебатах

Читайте по-русски
За попередніми даними, дебати можуть відбутися 19 квітня

Дебати кандидатів у президенти мають складатися з кількох раундів для обговорення бачення претендентів на пост глави держави майбутнього країни та реалізації президентських повноважень. Про це заявив речник виборчого штабу Петра Порошенка Олег Медведєв на брифінгу.

"Вважаємо, що взагалі дебати мають бути не одні. Треба провести, щонайменше, кілька раундів і обговорити на цих дебатах по блоках насамперед ті теми, які належать до конституційних повноважень Президента", – зазначив Медведєв.

За його словами, на дебатах кандидати мають порушити питання оборони і безпеки, зовнішньої політики та дипломатії, а також питання, пов'язані з тим, що Президент є гарантом прав і свобод громадян, зокрема економічних і соціальних.

Медведєв розповів, що крім передбачених законом про вибори Президента теледебатів, які мають відбутися 19 квітня, інша стаття цього самого закону дає змогу проводити дебати як передвиборчу агітацію.

"Дебати можуть, звичайно, бути, як ті, які передбачені законом. Але ми думаємо, що не треба все зводити тільки до дебатів 19 числа (квітня). Якщо таких дебатів замало, вони можуть відбутися 18-го, 17-го, 16-го чи в будь-які дати, які є взаємно прийнятними для кандидатів", – заявив він.

Нагадаємо, ЦВК вже опрацювала 100% електронних протоколів на виборах, що відбулися 31 березня. За цими даними, Володимир Зеленський набирає 30,24%, Петро Порошенко – 15,95% голосів виборців.

Як повідомляв 5.ua, вчора, 3 квітня 2019 року, кандидат на посаду Президента України Володимир Зеленський у відеоролику заявив, що кличе Петра Порошенка на передвиборчі дебати на НСК "Олімпійський" у Києві, хоча до того саме чинний Президент запросив Зеленського на публічні дебати. Зеленський також заявив, що погодиться на дебати тільки за певних умов: щоб обоє кандидатів пройшли медекспертизу і зажадав, аби Порошенко публічно сказав, що "дебати відбудуться не з маріонеткою Кремля чи Коломойського".

Як повідомляв 5.UA, чинний Президент України відповів Володимиру Зеленському на заклик провести дебати на НСК "Олімпійському".  "Стадіон, так стадіон. Я чекаю на Вас, Володимире Олександровичу", – сказав Порошенко. Також Президент наголосив: "Дебати – це не шоу. А моя країна ніколи не стане на коліна!"

Попередній матеріал
Круглий стіл на тему: "Дебати кандидатів у президенти: чи потрібні виборцям і про що?" – відео
Наступний матеріал
Мінувальник автівки співробітника спецслужби помер у лікарні – ГПУ