Мартиненко: Без політичних поступок Росія не зменшить ціну на газ

  Лідер парламентської фракції НУ-НС Микола Мартиненко радить владі не вести діалог з російською стороною щодо формули утворення ціни на газ, а бути рішучою і звернутися у міжнародний суд, бо без політичних поступок Росія не зменшить ціну на блакитне паливо. Про таке голова Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу заявив в ефірі «5 каналу».
  «Зараз, коли ми отримали дірку від бублика від Харківських угод, треба більш рішуче діяти владі, зокрема по тому, як змінювати форму, як змінювати ціну на газ. Не треба апелювати до зміни формули на прив’язці до вугілля, чи те, що ми вмовимо російську сторону. Є очевидні речі: перше – без політичних поступок ми просто так ціну на газ не зминемо на свою користь, тому самий прямий шлях – це іти і відстоювати власні інтереси до суду, я іншого шляху просто не бачу, ми маємо усі підстави», - заявив Мартиненко.
   
  «На сьогоднішній день, Україна платить більшу ціну на газ чим Європа, хоча України знаходиться ближче до російських родовищ і тому Росія менше витрачає на транспортування газу – це неадекватна ціна. Україна повинна робити все можливе, щоб відійти від російської монополії споживання російського газу. Треба будувати термінали для скрапленого газу, треба займатись енергозбереженням, треба займатись диверсифікацією – це питання дуже і дуже важливі, це як раз ті питання, якими влада повинна займатись окрім переговорів з Росією щодо зниження ціни на газ», - додав він. 
  Попередній матеріал
  Гончарук: Втрата Україною позиції директора в ЄБРР – це не є добре
  Наступний матеріал
  У ПР не має однієї думки щодо справи Луценка,- Мартиненко
  Теги: