Євген Марчук
Євген Марчук Газета \"День\"

Марчук: Лідери країн Європи готують спільну заяву напередодні "виборів" в ОРДЛО

Українська сторона також не сидітиме, склавши руки

Лідери європейських країн запланували виступити зі спільною заявою перед так званими "виборами" в ОРДЛО, що заплановані на 11 листопада. Про таке повідомив представник України на переговорах у Мінську Євген Марчук, передає "Укрінформ".

"Мені відомо, що ще має бути кілька, або щонайменше одна точно консолідована заява кількох лідерів європейських країн 11 листопада чи напередодні. Мені не відомо, що начебто мають відбутися телефонні розмови з Володимиром Путіним, але Росія однозначно заявляє, що це не вона проводить (вибори). Що так вона підтримує, але не проводить", – зазначив Марчук.

Водночас він запевнив: українська сторона також не сидітиме, склавши руки: "Буде ціла низка зовнішньополітичних ходів і з боку України".

Дипломат відзначає, що так звані "вибори" в ОРДЛО можуть створити дуже серйозну проблему для подальшого переговорного процесу щодо врегулювання ситуації на сході.

"Якщо зараз проігнорувати і Раду безпеки ООН, адже вона висловилася відносно виборів, а вищого органу безпекового у світі немає, не кажучи вже те, що лідери багатьох європейських країн сказали відносно виборів, це значить, що тоді ситуація набуває дуже складного характеру, і як далі - зараз прогнозувати важко. Те, що буде непросто - це так. Але я сподіваюся, що може бути знайдений якийсь компромісний вихід, але гіпотези зараз робити не хотілося би", – зауважив Марчук.

Він додає: громадськість нині не сприймає компроміси заради розв’язання ситуації.

"Компроміс у громадській  думці взагалі не сприймається жоден. Інколи кажуть, що якийсь політик знає, як можна закінчити війну. Та це знає будь-хто, що піти на угоду з Путіним – піти на сприйняття таких варіантів та пропозицій, які  Путін висловлює, і тоді дійсно може бути (закінчення війни). Мені навіть якось на міжнародних платформах по Донбасу на кава-брейках сказали, якщо Україна офіційно відмовиться чи зніме кримську проблему, це може стати серйозною платформою для розв'язання питання щодо Донбасу. Тобто, відмовитися офіційно від Криму і потім можна буде далі розглядати", – розповів Марчук.

Дипломат наголошує: таке вирішення ситуації вважає неприпустимим.

Нагадаємо, бойовики на окупованих територіях Донецької та Луганської областей призначили на 11 листопада так звані вибори ватажків і "депутатів". На них під примусом зганяють "бюджетників", пенсіонерів, студентів. Вісім країн-членів ЄС засудили незаконні вибори в ОРДЛО та звернулися до Росії з закликом зупинити підготовку до "волевиявлення" на окупованих територіях.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Блокпост, напруження, тиша": світлини з КПВВ у Станиці Луганській – ФОТО

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони України – завершено
Наступний матеріал
Чи буде вигідно ввозити авто з-за кордону після ухвалення закону про "євробляхи" – керівник сервісних центрів МВС
Loading...