facebook.com/LlutsenkoYuri

Луценко: Підпільних катівень і необлікованих в'язнів "ЛНР/ДНР" не знайшли

  Минулого тижня помічник генсекретаря ООН Іван Шимонович заявив, що затриманих катують як сепаратисти, так і співробітники СБУ

  Напередодні генеральний прокурор разом з омбудсменом та головою СБУ провели раптову перевірку ізолятора СБУ. Про це Юрій Луценко написав на своїй сторінці у Facebook. Так відреагували на заяву помічника генсекретаря ООН Івана Шимоновича, який минулого тижня заявив, що затриманих катують як сепаратисти, так і співробітники Служби безпеки України. Валерія Лутковська зазначила, що ймовірно сталася помилка, а Юрій Луценко закликав міжнародну спільноту приділяти увагу умовам, у яких бойовики утримують українських полонених.

  "У цьому ізоляторі тримають здебільшого людей, яких підозрюють у співпраці з терористичними організаціями "ЛНР" та "ДНР". Останнім часом дійсно ми отримали ряд заяв міжнародних правозахисних інституцій про проблеми з їхнім утриманням. У даному випадку йдеться не лише про проблеми побутові, а й про проблеми їхнього статусу і в даному випадку хотілося б звертатися до міжнародних правозахисних організацій з тим, щоб вони не менш об'єктивно звертали увагу на умови утримання наших військовополонених", – зазначив Луценко.

  "Ми поспілкувалися з людьми, отримали від них скарги – були заяви, які стосуються питання медичного забезпечення, були такі своєрідні скарги, які стосуються одноманітного харчування. В даному випадку я абсолютно впевнена в тому, що сталася просто технічна помилка, яка, на жаль, мала великий міжнародний резонанс", – додала Лутковська.

  Як повідомляв 5.ua, 3 червня помічник Генерального секретаря ООН з прав людини заявив про сотні випадків незаконного затримання, тортур і жорстокого поводження із затриманими – незаконними збройними угрупованнями бойовиків і урядовими структурами України. Проте у СБУ заперечили правдивість такої інформації. Служба безпеки України діє у рамках законодавства і про секретні тюрми на території країни не може бути й мови, заявила речниця СБУ Олена Гітлянська.

  Попередній матеріал
  На лінії розмежування у КПП "Майорське" влучила міна
  Наступний матеріал
  Ракетну установку, що збила MH17 на Донбасі, встановили росіяни – Bellingcat
  Теги:
  Loading...
  У СБУ заперечують заяву посадовця ООН про секретні тюрми в Україні

  У СБУ заперечують заяву посадовця ООН про секретні тюрми в Україні

  ООН: Через конфлікт на Сході України загинуло понад 9 тис. людей

  ООН: Через конфлікт на Сході України загинуло понад 9 тис. людей

  В ООН є достовірна інформація про рух російських військ через кордон України

  В ООН є достовірна інформація про рух російських військ через кордон України