politrada.com

Луценко: Новинський 40 разів телефонував Коряку, коли Драбинка перебував у неволі

Народний депутат від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський виконував роль "контактера" у справі усунення екс-голови УПЦ МП митрополита Володимира від влади

Народний депутат від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський у період утримання в неволі помічника та особистого секретаря митрополита Володимира Олександра Драбинка з 16 вересня по 14 грудня 2013 року 40 разів телефонував до тодішнього начальника київської міліції Валерія Коряка. Про це заявив під час засідання Регламентного комітету Верховної Ради генеральний прокурор Юрій Луценко.

"Слідство має факти про 40 з'єднань з мобільного Новинського на мобільний Коряка в період утримання в неволі Олександра Драбинка з 16 вересня по 14 грудня 2013 року", - сказав він.

За словами Луценка, "досудовим слідством встановлено, що Новинський, починаючи з вересня по грудень 2013 року, маючи на меті виконати завдання Януковича щодо здійснення будь-якими засобами тиску на митрополита Київського і всієї Русі Володимира Сабодана з метою відходження останнього на спокій та обрання на його посаду (митрополита Бориспольського Антонія – ред.) Паканича, а також виконуючи незаконне доручення Януковича на подальше незаконне утримання Драбинка, надавав у телефонному режимі неодноразові вказівки Коряку щодо можливості переміщення і заборони переміщення Драбинка із території комплексу "Банний двір. Вишгород" для здійснення Драбинком богослужіння, чим фактично обмежував його права і свободи". 

Водночас генпрокурор зазначив, що факти обізнаності Януковича про незаконне утримання Драбинка доводяться листами митрополита Володимира до самого президента-втікача, тодішнього генпрокурора Віктора Пшонки, міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка. 

"Це означає, що митрополит Володимир дуже переживав за позбавлення волі особистого помічника та секретаря Драбинка і звертався до влади з цими питаннями", – додав Луценко.

Нагадаємо, народний депутат Вадим Новинський назвав звинувачення ГПУ "юридично нікчемними".

Попередній матеріал
КМДА: Субсидії можуть монетизувати – невикористані гроші будуть нараховуватися людям
Наступний матеріал
Убивця Георгія Ґонґадзе може невдовзі вийти на волю за законом Савченко

Сьогодні регламентний комітет вирішить, чи голосуватиме Рада за позбавлення недоторканності Новинського

УПЦ МП не розуміє, чому Новинського можуть позбавити недоторканності

Депутат Новинський повернувся в Україну

Новинський може потрапити у список Інтерполу – Луценко

Новинський стверджує, що має документи про вихід з громадянства РФ – журналіст

5 канал - трансляція наживо