Ляшко на суді у справі Єфремова

Ляшка допитали у справі Єфремова: розповів про закулісні "торги" за Луганську ОДА у 2014-му

Допитати у справі залишилося близько 10 свідків, серед яких спікер парламенту Андрій Парубій та нардеп-радикал Ігор Мосійчук

Лідера Радикальної партії Олега Ляшка допитали у Старобільському районному суді Луганщини. Ляшко свідчив у справі екс-керівника парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова. Розгляд триває вже 15 місяців.

Ляшко розповів, як одразу після захоплення приміщення обладміністрації в Луганську, у березні 2014-го, разом із колегами приїхав її звільняти. Заявив, що тоді мали розроблений план та залучили близько 400 патріотично налаштованих луганців для можливого силового розблокування будівлі. Начальник обласної міліції повідомив їм прізвища ватажків проросійських груп.

Одного з них – депутата обласної ради Арсена Клінчаєва – невдовзі Ляшко із помічниками затримали та планували доправити літаком до Києва, аби потому передати СБУ. Лідер Радикальної партії заявив – на шляху до аеропорту йому зателефонував тодішній керівник Адміністрації Президента Сергій Пашинський.

"Дослівний текст: "Ви молодці, що затримали цього Клінчаєва, але відвезіть його назад, де взяли". Я, чесно кажучи, спочатку очманів – як відвезіть назад, де взяли? – "Нам Єфремов влаштовує істерики, що звільніть Клінчаєва, а він зробить, щоб звільнили обласну адміністрацію". Ми відвозимо його назад, здаємо в кабінет начальника обласної міліції. До ранку обласна адміністрація справді була звільнена", – розповів нардеп.

Адвокат Єфремова Євген Солодко зазначив: "У нас є п'ять конкретних обвинувачень. По всіх п'яти позиціях… у трьох Олег Валерійович був категоричний, що він нічого не знає щодо цих питань, а по двох висловлював свої міркування, залишивши на вирішення суду. Звичайно, ми дбаємо про це вирішення".

Нагадаємо, Олександра Єфремова звинувачують у державній зраді та зазіханні на територіальну цілісність України, організаційній підтримці так званої "ЛНР" та сприянню в організації захоплення у 2014-му році приміщень ОДА та СБУ в Луганську. Йому загрожує довічне ув'язнення. Допитати у справі залишилося близько 10 свідків, переважно високопосадовців. Зокрема, до суду ще має прибути голова Верховної Ради Андрій Парубій та нардеп-радикал Ігор Мосійчук.

Попередній матеріал
Троїцьке, найгарячіша точка Луганського напрямку: як починається ворожий "прихід"
Наступний матеріал
"Насипали, що аж бліндажі спалахнули": ЗСУ під Талаківкою трохи ворога вгамували