Леоніду Кучмі висунули звинувачення [репортаж, відео]

  Стаття - "перевищення влади, яке призвело до загибелі журналіста Георгія Гонгадзе" - це з кримінального кодексу в редакції 60-го року, оскільки саме він діяв у 2000 році. Колишньому Президенту провели очну ставку з колишнім Генералом Олексієм Пукачем, якого звинувачують у "виконанні злочинного наказу, що призвело до смерті Гонгадзе".

  У справі Кучми Пукач лише свідок. Від зустрічі зі своїм колишнім охоронцем Миколою Мельниченком екс-президент знову відмовився. Хоча зранку, перед тим, як зайти до слідчого управління, казав: проти очної ставки, але якщо генпрокуратура наполягатиме, то піде на це. Усі події у справі розгортаються вкрай стрімко. У понеділок проти Кучми лише порушили справу, сьогодні вже звинуватили, а в понеділок він має  ознайомитися із матеріалами і знову з`явитися в генпрокуратурі.

  ***

  Після невдалої зустрічі Леоніда Кучми і Миколи Мельниченка другого Президента України знову чекають у Генпрокуратурі.

  Колишній президент приїжджає завчасно й одразу вибачається перед журналістами. Напередодні залишив ГПУ з чорного входу. Каже - не сподівався, що на нього ще хтось чекає. Окрім того, поспішав залишити слідчого, щоби не бачитися з колишнім охоронцем -  Миколою Мельниченком.

  Леонід Кучма: "Я вообщє нє понимаю как с этим существом можна в одной комнате находиться. Если сегодня будет опять то я соглашуть на этот позор, а вообще у меня ставка с Пукачем - я не против.

  За кілька годин після того, як Кучма пішов спілкуватися з Пукачем, до ГПУ приїхав і Мельниченко. Каже - на очну ставку з президентом. По дорозі встиг посваритися з нинішньою охороною Кучми. 

  Після розмови з охоронцем Мельниченко заявив, що боїться за своє життя. Просить в СБУ захисту. Орли Кучми відповіли. До Мельниченка їм діла не має, лише попередили - він не правий. 

  Мельниченко повернувся за годину. Очної ставки не було.

  Микола Мельниченко: "Ленонід Данилович почуває себе фізично дуже погано... тому за проханням слідчого перенесли на завтра на 10 годину".

  За 15 хвилин Кучма демонструє, що почувається як ніколи добре. Каже про перенесення не йшлося. Просто попросив слідчого з Мельниченком не бачитись. Той заяву задовольнив. Натомість на очній ставці Кучма поспілкувався з підозрюваним у вбивстві Георгія Гонгадзе генералом Олексієм Пукачем. Деталі розголошувати Кучмі заборонило слідство. Єдине чим дивується - як часто Пукач згадував прізвище Юрія Кравченка.

  Леонід Кучма: "По принципу нема людини нема проблеми... вот и все, мне предьявили обвинение".

  У висунутих до Кучми звинуваченнях -  нічого нового каже президент. У Генпрокуратурі повідомили - Леоніда Кучму звинувачують у перевищенні влади та посадових повноважень з тяжкими наслідками. За це у кримінальному кодексі покарання від 5-ти до 12 років. Щоправда, за цими статтями вже минув термін давності. Чи застосовуватимуть це правило для Кучми - вирішить суд.

  Роман Сухан, Влад Каретник, Денис Ковальов, "5 канал"

  Попередній матеріал
  "Діп Пьорпл" прилетіли до України
  Наступний матеріал
  В Одесі любителі опери насолоджувались співом Хворостовського
  Теги:
  Loading...