КСУ дозволив депутатам та суддям займатися некомерційною діяльністю в робочий час

  Конституційний суд України дозволив народним депутатам та суддям займатися викладацькою та деякими іншими формами некомерційної діяльності в робочий час. Про це йдеться в рішенні Суду, оприлюдненому сьогодні.

  Зокрема, неконституційними визнано норми законів, в яких забороняється суддям та нардепам займатися вищезгаданою діяльністю у робочий час. Крім того, перевірки близьких родичів осіб, які є претендентами на роботу в органах місцевого самоврядування та державної влади, згідно рішення  Конституційного суду теж поза законом. Нагадаємо, що пакет так званих антикорупційних законів депутати ухвалили 11 червня 2009 року. Проте їх вступ в силу Верховна Рада згодом відтермінувала. Вони мають набути чинності 1 січня наступного року. Проаналізувати  згадані закони на відповідність Конституції  попросили судді Верховного суду. 

  Анатолій Головін, Голова Конституційного Суду України: "Народні депутати та судді на відміну від інших посадових осіб, мають право поєднувати свою основну діяльність із можливістю викладати в освітніх установах чи здйснювати творчу діяльність в робочий час. Вирішуючи це питання, Констиуційний суд виходить з аналізу норм Конституції, визнання дії в Україні принципу  верховенства права, а також міжнародно-правових норм".

  Попередній матеріал
  Масштабна ДТП у Польщі - 18 загиблих [відео]
  Наступний матеріал
  В "Артеку" талановитим дітям-сиротам надали шанс отримати вищу освіту [відео]
  Теги: