КС та ВР відтягнули час наступних виборів [репортаж, відео]

  Момент наступних виборів відтягнули - спільними зусиллями Конституційного суду та Верховної Ради. Тлумачі Основного закону, як і попереджали напередодні у Партії Регіонів, дали позитивний висновок законопроекту, за яким найближчі парламентські вибори будуть у жовтня 2012го, а президентські - у березні 2015го.
  Верховна Рада, одразу після вердикту суду, попередньо схвалила документ. Попереду - ще одне голосування, але вже на наступній парламентській сесії. "За" продовження життя із мандатом натиснули кнопки більше трьохсот депутатів. Ольга Сніцарчук - з подробицями.

  Так відповідає Конституційний Суд тим, хто не розуміє - коли саме вони мають знову обиратися народом. Тепер слово - за Верховною Радою , яка має постановити дату - конституційними змінами. У час коли саме засідає конституційний суд, а депутати тільки-но сходяться у парламент: у регіоналів - летючка прямо у залі. Мікрофон чомусь не вимкнено: так розсекречено плани на день - голосувати конституційні зміни вони хочуть уже і негайно. Лідер регіоналів розказує рядовим - чому важливо натиснути так.

  Єфремов, лідер ПР: "Єслі ми дадім более 300 - то оні всє поймут шо в залє єсть большинство конситуционное и шо есть голоса".

  Ольга Сніцарчук, 5 канал: "У сесійній залі про рішення Конституційного суду знають ще напередодні оприлюднення. Реагувати - готові. Та так, що оразу після реєстрації - помітили негаразди з системою Рада".

  Володимир Литвин, голова ВР: "Тут знову в нас терористичні дії були вчинені - позабивали гнізда! .. гшановні колеги не опускайтеся до печерного рівня".

  Доки тех-апарат перевіряє - що сталося з системою, регіонали займають кращі місця - у парламентському партері. Про всяк випадок - і у балконній ложі: оберігають головну голосувальну кабінку. Комуніст Адам Мартинюк нагадує всім - якщо натиснуть кнопку так - засідатимуть до 2012 року. Президент і місцеві депутати також працюватимуть повні 5 років. Бютівці рахують присутніх: більшість і опозиція затівають вербальну гру.

  Іван Кириленко, лідер фракції БЮТ: "Пятниця - а повний зал депутатів, аж не віриться... яка морбілізація - елемент гри".

  Адам Мартинюк, заступник голови ВР: "Сьогодні не ваша гра - ви програли!"

  Регіоналам здається - затримуючись у парламенті на рік - вони здійснюють  мрії простих людей.

  Михайло Чечетов, народний депутат, ПР: "Єто святая воля народа, істочніка і носітєля власті!"

  І - ще - потаємну мрію опозиціонерів.

  Олег Зарубінський, народний депутат, Народна партія:  "Багато хто сидить тут і чекає шо б за них це питання вирішили!"

  Усе це надихає і спікера - до пошуку влучних аналогій.

  Володимир Литвин: "Це як у борделі проститутки вимагають любові клієнта!"

  Опозиціонери просять усіх перерахувати - аби не було як зазвичай: коли один голосує за пятьох.

  Ірина Геращенко, народнйи депутат, НУ-НС: "Давайте перерахуєм тут всіх депутатів, аби не голсоували сьогодні так як махне один депутат з партії регіонів".

  Та вже за кілька хвилин Ірина Геращенко значитиметься в числі тих хто натис кнопку за. Усіх - 305.  З них 10 бютівців та 41 нунсівець.

  Про таке число -  ще недавно вони лише мріяли. Тепер тиснуть руки - опозиціонерам-однодумцям. У Блоці Юлії Тимошенко думають - чи не попрощатися  з черговим десятком іншодумців.

  Юлія Тимошенко: "Ті депутати, як проголосували мусять пееерсанально відповідати за це".

  Продемонструвати єдність на 300 голосів -  тепер їм доведеться уже на наступній сесії - під час остаточного схвалення конституційних змін.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік та Ян Доброносов, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Німецькі правоохоронці систему безпеки аеропортів перевіряють муляжами бомб
  Наступний матеріал
  Магера: Вже наступного понеділка - має бути оголошений старт виборчих кампаній
  Теги: