5.ua

Кожара відповів на критику з боку ЄС: репресії – внутрішня справа України [відео]

  Учорашнє голосування більшості руками у Верховній Раді справило сильне враження на світ. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович прямолінійно висловила реакцію в «Твіттері».

  Дуня Міятович, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ: «Нажахана новим законодавством в Україні, яке утискає права людини і свободу медіа, що було протягнене вчора у парламенті».

  Нові норми, за словами представниці ОБСЄ, криміналізують свободу слова в Україні, тож закликала Януковича накласти вето на суперечливі документи. Відмовитися від підписання законів просить українського гаранта і головний дипломат Євросоюзу Кетрін Ештон. Верховний представник ЄС із зовнішньої політики висловила занепокоєння через зазіхання влади на фундаментальні громадянські права українців, зокрема – на свободу слова та медіа. Такі зміни в українському законодавстві, на думку Ештон, суперечать міжнародним зобов’язанням України і не сприяють розв’язанню політичної кризи.

  Кетрін Ештон, верховний представник ЄС з зовнішньої політики та політики сусідства: «Ці сумні події відбуваються у час політичної кризи і не сприяють зміцненню довіри та пошуку політичного рішення, яке може відбутися лише через діалог сторін». 

  Гострішу лексику використовує міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр. У поширеній МЗС Німеччини заяві дипломат заявляє, що курс Януковича заганяє Україну в глухий кут. Водночас, політик висловив упевненість, що більшість українців бачать спільне майбутнє з ЄС. Голова Європарламенту Мартін Шульц пішов далі, і заявив, що ухвалення законів, які утискають громадянські права – відкине Україну до авторитарного радянського минулого та відсуне її далі від Європи та усього цивілізованого світу. Водночас він наголосив: двері України до Європи лишаються відчиненими, але влада у Києві має продемонструвати щиру відданість та серйозність щодо євроінтеграції.

  Тим часом, шведський міністр – Карл Більдт – закликає вже у понеділок  розглянути українське питання з колегами з Євросоюзу.

  Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції: «Тривожні події в Україні повинні бути обговорені міністрами закордонних справ країн-членів ЄС у Брюсселі в понеділок. Співпраця з Києвом, як раніше, неможлива». 

  Свою думку учорашнім подіям у Брюсселі висловив і комісар ЄС з розширення. За словами Штефана Фюле, нове законодавство України обмежує свободи і суперечить європейським прагненням та зобов’язанням Угоди про асоціацію. Відповідний запис Фюле зробив на своїй сторінці у «Твіттері».

  Штефан Фюле, комісар ЄС з питань розширення: «Шокований сумним розворотом України у бік зневаги демократичних принципів. Це вплине на свободу громадян та відносини з ЄС».

  Тим часом, речник Штефана Фюле на брифінгу у Єврокомісії заперечив інформацію про можливу зміну позиції Брюсселя щодо залучення Москви в переговорах з Києвом.

  Петер Стано, речник Штефана Фюле: «Я можу просто вам нагадати нашу давню позицію, яка є дуже чіткою: жодних тристоронніх переговорів у справах, які стосуються двох країн. Це означає, що ми не обговорюємо у форматі трьох сторін наші двосторонні відносини з сусідами та партнерами».

  На зливу критики із Заходу офіційний Київ не стримався у відповіді. На зустрічі з послами США та ЄС чільник вітчизняного МЗС назвав коментарі іноземних дипломатів втручанням у внутрішні справи України.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Янукович підписав одіозний закон про бюджет
  Наступний матеріал
  Біля "Межигір’я" міліція побила селянина на очах у прочан (оновлено)