Володимир Зеленський
Володимир Зеленський president.gov.ua

"Копія Путіна і Лукашенка": як Зеленський тисне на ЗМІ, аби заглушити критику – Лерос

Читайте по-русски
На думку нардепа, поки править Зеленський, на опозиційні ЗМІ в Україні чекає тяжка доля

Чому Зеленський, який балотувався на виборах президента, і президент Зеленський – це дві абсолютно різні людини, – у студії "Час: Online" на "5 каналі" пояснив позафракційний нардеп, колишній "слуга" Гео Лерос.

Він зазначив, що на посаді глави держави Зеленський прагне повністю контролювати ЗМІ, зокрема ті, які орієнтовані на іноземних читачів. Позаяк не хоче, аби бодай хтось знав правду про те, що відбувається в Україні.

"Це дві різні людини – Зеленський, який ішов на вибори, який збирав свою команду з людей, компетентних у тих чи інших галузях, і той Зеленський, на якого він зараз перетворився. На маленьку копію Лукашенка-Путіна, який продовжує узурпувати владу. Ми бачимо, що відбувається зі свободою слова – історії з KyivPost, із "Суспільним". Постійний вплив на медіа. "Програма Савіка Шустера" так само заявила, що є постійний вплив президента на редакційну політику", – наголошує Лерос.

"Офіс президента намагається постійно насаджувати свою редакційну політику. Якщо це не відбувається, вони намагаються за допомогою кримінальних справ пригнітити те чи інше медіа", – зазначає він.

"Я зрозумів логіку, чому KyivPost закрився і чому відкрили OpenDigest. Для Єрмака і ОП дуже важливо контролювати інформацію, яка виходить за межі України. Зокрема ту, яку отримують посольства, наші стратегічні міжнародні партнери. Тому для них KyivPost, який висвітлював інформацію про офшори Зеленського, про "вагнерівців", про низку інших гучних скандалів у нашій країні – Офіс президента це не влаштовувало. Тому вони запустили свій OpenDigest, який поширюватиме посольствам потрібну інформацію і нашим міжнародним партнерам, щоб тим здавалося, що все в Україні добре", – акцентує політик.

Він розповідає: під останньої поїздки до Вашингтона усвідомив, що багато хто з партнерів України не до кінця розуміє, що в країні відбувається.

"І для них було шоком почути деякі подробиці, як голова Офісу президента діє, як Зеленський діє. Тому, звісно, їм (Банковій, – ред.) хочеться завакуумувати цю інформацію і випускати лише потрібну їм за межі України", – пояснює Лерос.

"Але першим було "Суспільне", яке заявило, що дзвонила людина з Офісу президента і диктувала, кого запрошувати на ефір, а кого не треба", – додає він.

На думку нардепа, поки править Зеленський, на опозиційні ЗМІ в Україні чекає тяжка доля. Гео Лерос не виключає, що влада спробує закрити медіа-інакодумців, адже Зеленський дуже чутливий до критики і вона його дратує.

"Це одна з причин, чому він позбувся людей зі свого оточення, які здатні сказати йому те, що він не хоче чути. Так само і з медіа", – констатує нардеп.

Нагадаємо, депутатка Європарламенту заявила, що закриття української англомовної газети Kyiv Post – це катастрофа для українських вільних медіа.

Попередній матеріал
Рекорд від початку пандемії: у Німеччині за добу зафіксовано 50 тисяч нових випадків COVID-19
Наступний матеріал
На Рівненщині невідомі підпалили авто депутата від "Слуги народу"
Loading...