kanal5.com.mk

У Раді Європи ухвалили перше рішення щодо Криму на користь України – МЗС

  Комітет РЄ визнав відповідальність Росії згідно з міжнародним гуманітарним правом та міжнародним правом у галузі прав людини у контексті анексії Криму

  У середу, 3 травня, Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення щодо ситуації в окупованій АР Крим та місті Севастополь, яке стало першим комплексним документом головного керівного органу Ради Європи, присвяченим суто кримській проблематиці. Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

  Як відзначили у вітчизняному дипломатичному відомстві, цим рішенням Комітет міністрів у черговий раз підтвердив незмінність позиції стосовно незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів.

  "Засуджуючи незаконну анексію Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, яка підриває мир та демократичну безпеку у Європі, Комітет міністрів Ради Європи вкотре наголосив, що такий акт з боку Російської Федерації є порушенням міжнародного права", – наголошується в коментарі МЗС.

  Як зазначається, Комітет міністрів РЄ визнав відповідальність Росії згідно з міжнародним гуманітарним правом та міжнародним правом у галузі прав людини та закликав владу РФ виконувати свої зобов'язання у повній мірі.

  "Сьогодні Комітет міністрів – головний орган Ради Європи – ухвалив рішення, до якого ми довго йшли і заради якого здолали купу перешкод. Це перше рішення Ради Європи суто про Крим. Не лише з фіксацією позиції, а й з конкретними кроками", – прокоментував рішення Комітету РЄ постпред України при Раді Європи Дмитро Кулеба на сторінці у Facebook.

  "Поряд з такими порушеннями прав людини як обмеження свободи слова та мирних зібрань, свободи релігії та переконань, відзначаються репресії проти національних меншин, зокрема, кримських татар. Рішення так званого верховного суду в окупованій АР Крим щодо визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборона його діяльності також викликало засудження Комітету міністрів. Отже, документ містить чітку вимогу до Російської Федерації вжити всіх заходів для забезпечення прав людини в Криму, включаючи перегляд судової заборони Меджлісу", - йдеться у повідомленні МЗС.

  "КМРЄ закликав скасувати рішення про заборону Меджлісу і про заборону лідерам Меджлісу в’їзду до Криму. Ще один важіль тиску на РФ!" - зазначив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Twitter.

  Він також повідомив, що Комітет міністрів РЄ пропонує Комісару Ради Європи з прав людини розглянути можливість вжиття заходів щодо оцінки ситуації з правами людини в Криму. Крім того, у Раді Європи закликають до повного виконання Резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо Криму, а Рада Європи долучається до виконання цієї резолюції.

  Також повідомляється, що одним з центральних положень Рішення є заклик забезпечити безперешкодний доступ правозахисних механізмів Ради Європи, зокрема її Комісара з прав людини, на тимчасово окупований півострів для здійснення моніторингу дотримання прав людини відповідно до їхнього мандату.

  "Вважаємо, що присутність міжнародних конвенційних та інституційних моніторингових органів на території окупованого Криму в умовах стрімко деградуючої ситуації з правами людини є життєво необхідною та невідкладною", – підкреслили у МЗС. 

  Нагадаємо, 19 квітня цього року Міжнародний суд ООН зобов'язав Росію дозволити в Криму діяльність Меджлісу й освіту українською мовою.

  Попередній матеріал
  У поштовий обіг вводять марку "Джамала"
  Наступний матеріал
  Інтерпол відмовився розшукувати скандальних нардепа та міністра часів Януковича
  Loading...