tsn.ua

Коломойський пропонує побудувати "лінію Маннергейма" на кордоні з Росією

  Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігор Коломойський запропонував Верховному Головнокомандувачу Петрові Порошенку негайно приступити до будівництва укріпленої стіни вздовж кордону з Росією на території Донецької, Луганської та Харківської областей. Про це пише 


  Згідно з повідомленням, інженерний проект та техніко-економічне обгрунтування Дніпропетровська облдержадміністрація передала вчора на затвердження до Адміністрації президента.

  "Мирну Фінляндію від Сталіна врятувала "лінія Маннергейма". Таку лінію повинна побудувати і Україна, щоб захистити себе від Путіна", - заявив Коломойський.

  Проект передбачає установку протягом 5-6 місяців суцільного металевого паркану з високоміцної сталі з колючим дротом. Підходи до загородження повинні перегороджувати ровами і колючим дротом як з російського, так і з українського боку, щоб виключити доступ до загородження мирних жителів і тварин. Ширина ровів і глибина повинні забезпечити їх недоступність для автотранспорту і бронетехніки. Закритий для проникнення випадкових людей простір між ровами і парканом повинен бути повністю замінований сигнальними і протипіхотними мінами. По металевому паркану може бути пропущений електричний струм.

  Загородження буде прикриватися мотоманевренними групами українських військ, прикордонниками та Нацгвардією. При наявності таких капітальних споруд збройні сили України зможуть ефективно відсікти терористів від їхніх російських баз і зупинити приплив найманців, зброї та боєприпасів через кордон, переконаний голова Дніпропетровської ОДА.

  Передбачається, що вартість установки металевої огорожі протягом 1 тис. 920 км державного кордону складе близько 50 мільйонів євро. Загальна вартість інженерних робіт зі створення такого загородження складе не більше 100 мільйонів євро. Всі роботи будуть здійснені силами українських підприємств.

  "Значну частину інженерних робіт зі створення такого загородження вже зараз готовий профінансувати благодійний фонд "Дніпро-1". При наявності державної фінансової підтримки та прийнятті рішення президентом України Петром Порошенко, фонд "Дніпро-1" готовий виконати весь обсяг зазначених робіт і побудувати укріплену лінію державного кордону на території трьох областей протягом 5-6 місяців. Для реалізації проекту необхідно його затвердження Верховним Головнокомандувачем", - заявили в ОДА.
  Попередній матеріал
  Працівники сиротинця у Краматорську блокують вивезення дітей до Росії
  Наступний матеріал
  В уряді Південної Кореї після катастрофи порома йдуть серйозні перестановки