Коаліція з`ясовує стосунки (репортаж)

  Бурхливий день у парламенті. Депутати від БЮТ звинуватили колег по коаліції та Президента у перешкоджанні роботі уряду Тимошенко. Також бютівці виступили проти того, щоби Верховна Рада негайно розглянула Закон про Кабінет Міністрів. Представники БЮТу навіть вирішили покинули залу, але денне засідання парламенту тривало й після цього.
  Ольга Снісарчук, 5 канал: "Вічне питання коаліціонерів: хто кого не любить? БЮТ розпочинає буденний день зі скандалу. Парламентська середа проходить під знаком зясувань стосунків у коаліційній сім`ї".

  Бунт на кораблі розпочинає Микола Томенко.

  Микола Томенко, народний депутат, БЮТ: "Ми хотіли би звернутися до Президента і сказати Віктору Андрійовичу - якщо сьогодні він вважає своїм урядом Секретаріат Президента, або РНБОУ, куди кожний день переходять міністри з опозиційного уряду Януковича, то він повинен мужньо і відверто сказати українському народу проте, що він не довіряє цьому уряду, хай відправляє у відставку уряд Тимошенко і працює з новим опозиційним урядом Януковича".

  І вже за кілька хвилин - грюкання парламентських дверей. Бютівцям не до вподоби, що замість закону про обмеження депутатських пільг, їм пропонують розглянути закон про Кабінет Міністрів. Вони йдуть геть із зали.

  Арсеній Яценюк, Голова ВР: "Якщо хтось думає, що парламент не буде працювати, то хотів би передати - не з їхнім щастям! Парламент все одно буде працювати!"

  Ганна Герман, народний депутат, ПР: "Юлії Володимирівні зараз дуже потрібно піти на хвилі своєї популярності - саме тому намагаються спровокувати Президента до таких дій, Президента публічно ображають в парламенті депутати від БЮТ... Ви ж розумієте, що все це не робиться спонтанно і все це не робиться емоційно і просто так. Це спланована акція. І я дуже сподіваюся, що Президент не піддасться на цю провокацію".

  За півгодини бесід у підвальному приміщенні бютівці передумують і збираються назад у залу, однак у кишені у них - готова жорстка заява. У бойовому настрої - повним складом - вони постають перед камерами.

  Іван Кириленко, лідер фракції БЮТ: "Глава держави і його оточення в угоду політичним інтересам тотально руйнують всі починання та ініціативи демократичного уряду. Оточення Президента намагається взяти під своє крило тіньові схеми у газовій сфері за рахунок національних інтересів України. Як і в 2005 році Рада Національної безпеки та оборони перетворена в центр протистояння уряду, свідомо вноситься розбрат в демократичну коаліцію. Такі дії ганьблять українську державу. А окремі заяви принижують честь і гідність України в світі".

  Вячеслав Кириленко, лідер фракції БЮТ: "Щодо випадів особисто на адресу Президента України, то ми від таких випадів застерігаємо. Оскільки ми не прихильники початку взаємного "обміну люб`язностями всередині коаліції. Те, що премєр-міністра дратують заяви будь-кого з посадовців, а особливо глави Секретаріату Президента, не повинно бути приводом для розвалу коаліції!".

  І попри все - вони  ще разом, переконують коаліцанти. Ані взаємозвинувачення, ані напади на Президента не роз`єднають їх, упевнені вони. Спікер у час чергового загострення стосунків - не перериває засідання. І залишається при думці: відставляти уряд немає чого, руйнувати коаліцію - теж.
  Арсеній Яценюк: "Скажу відверто, що доля коаліції сьогодні була в моїх руках. Якщо би я поставив зараз на голосування закон про кабмін - завтра б коаліції не було!"

  Утім, питання про Кабмін та інші подразники з порядку денного Верховної Ради - не зняті. Завтра коаліційній родині - знову на роботу. 

  Ольга Сніцарчук, Андрій Поставець, Максим Шинкаренко, 5 канал
  Попередній матеріал
  ГПУ нашла Цушко в России, а СПУ - в Германии
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...