Павло Клімкін. Фото: Iryna Breza
Павло Клімкін. Фото: Iryna Breza Радіо Свобода

Клімкін відповів Хугу: Треба вміти добирати слова

  Представник спостережної місії ОБСЄ знову потрапив у комунікаційну халепу

  У своїх заявах колишній перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг має дотримуватися формальних рамок та не давати жодних політичних оцінок. Про таке заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у власному Facebook

  "Александр Хуг укотре явно потрапляє в комунікаційну халепу. І не тому, що він проросійський, адже свої обов’язки заступника голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні він намагався виконувати неупереджено. А насамперед тому, що, зважаючи на офіційний статус спостерігача, у своїх заявах він не може виходити за формальні рамки. Тобто не має права давати жодних політичних оцінок і говорити "від себе", – зазначає Клімкін.

  Водночас він наголошує, що це все одно не виправдання. "Адже навіть у цій чутливій ситуації, безпосередньо обумовленій його мандатом, потрібно було зуміти знайти інші слова, які не допускали би будь-яких "проросійських" інтерпретацій. Від цього значною мірою залежить розуміння та підтримка в Україні діяльності СММ", – переконаний глава МЗС України.

  Клімкін визнає, що спектр можливостей спостерігачів ОБСЄ на Донбасі вельми обмежений. Крім того, російські окупанти всіляко перешкоджають їхній роботі. "Але присутність такої місії набагато важливіша, ніж відсутність будь-якої", – підкреслив він.

  Нагадаємо, на початку листопада Александр Хуг заявив, що не вважає Росію агресором. До цього, наприкінці жовтня, він склав свої повноваження як перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні.

  Попередній матеріал
  Чудо-поповнення в київському зоопарку: на світ з'явилося дитинча кінкажу
  Наступний матеріал
  Муркочуть і обіймаються: шикарний кіт Лорд та його кохана Ліза шукають дім