inforesist.org

Клімкін: Україна веде переговори на випадок нового вторгнення Росії

  Навіть наші найближчі союзники й сусіди не будуть воювати на нашій території, але на допомогу можна сподіватися, наголосив очільник МЗС

  Україна веде переговори із західними союзниками на випадок нового вторгнення Росії. Про це в інтерв'ю "ЛігаБізнесІнформ" заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

  Відповідаючи на запитання про те, чи допоможуть Україні найближчі союзники у разі нової повномасштабної агресії Росії, міністр сказав: "Зараз скажу те, що можу сказати. Це не означає, що я скажу щось, що не відповідає дійсності. Але хочу, щоб ви правильно зрозуміли: у відповіді на це запитання я не можу сказати все... Так ось. По-перше, саме в тих умовах, які склалися зараз, – я не кажу, що це не може змінитися завтра чи післязавтра, – навіть наші найближчі союзники й сусіди не будуть воювати на нашій території".

  Відповідаючи на репліку про те, що в будь-який момент війська, які Росія тримає як на окупованих територіях в Україні, так і на кордоні, можуть піти вперед, чи будуть в таких умовах союзники допомагати Україні або спостерігати, міністр сказав: "Ключове, що я сказав: станом на сьогодні і в сьогоднішніх умовах за нас воювати не будуть. А допомагати – безумовно, так".

  Відповідаючи на запитання, чи веде Україна переговори на випадок продовження вторгнення російських військ, голова МЗС сказав: "Ми ведемо переговори на випадок всіх можливих сценаріїв російських дій. Вдаватися в деталі в рамках публічного інтерв'ю я навмисне не буду".

  Клімкін також наголосив: "Кожен агресивний крок РФ – визнання документів терористів, якісь папірці про визнання кордонів, інші провокації – це московський сценарій, а не випадковість. Ми це добре розуміємо. У тому числі реалістично оцінюємо всі ці так звані навчання в РФ "Захід-2017". Всі можливі сценарії ми опрацьовуємо разом з нашими партнерами на Заході".

  Як повідомляв 5.UA, 7 березня 2017 року Клімкін озвучив шокуючі цифри російського вторгнення на територію України.

  Попередній матеріал
  СБУ відкрила кримінальну справу щодо диверсії на складах у Балаклії
  Наступний матеріал
  Пленарне засідання Київради – відео
  Loading...

  Росія повинна вплинути на терористів, аби на Донбасі стало безпечно – МЗС Франції

  Клімкін – про зброю "з копалень Донбасу": Над заявами РФ у Гаазі сміється увесь світ

  Клімкін озвучив шокуючі цифри російського вторгнення на територію України

  Клімкін назвав головну мету позову проти РФ у Міжнародному суді ООН

  Глави МЗС України та Німеччини обговорили, як змусити Росію виконувати Мінські угоди

  Британські та російські військові обговорили "напруженість між збройними силами"