rian.com.ua

Клімкін розповів, що має бути закріплено у дорожній карті виконання Мінських угод

Спочатку має бути чіткий безпековий блок для виконання політичної частини зобов'язань української сторони за Мінським процесом

В ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" міністр закордонних справ Павло Клімкін розповів, коли розпочнеться виконання політичної частини зобов'язань української сторони за Мінським процесом.

"Я вважаю, що спочатку має бути чіткий безпековий блок, який має передбачати реальну тишу, але одночасно також обов'язково повний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї території Донбасу і до, звичайно, неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону", – зазначив він.

"Другий момент має полягати в тому, що ми маємо погодити мандат і домовитися про основні параметри місії, яка буде забезпечувати безпеку виборів. І третій момент, ми маємо домовитися, яким чином буде відбуватися виведення регулярних російських військ, найманців і зброї. Без таких домовленостей починати виконання політичного блоку, зокрема, закону про вибори, сенсу звичайно жодного немає, оскільки це просто легітимізує сьогоднішній російський протекторат на Донбасі", – наголосив міністр.

Клімкін додав, що потім мають бути здійснені ще кілька безпекових кроків, для того щоб створити реальний простір для реальної безпекової ситуації на Донбасі. "І коли ОБСЄ реально нам скаже, що така безпека там наявна, можна переходити звичайно до практичних кроків дати виборів. От саме така логіка має бути закріплена в дорожній карті", – зауважив міністр.

Нагадаємо, НАТО підтримує ініціативу розробки нової дорожньої карти виконання Мінська.

Попередній матеріал
"Під гуркіт ворожої канонади": життя у майже безлюдному Водяному
Наступний матеріал
Детективи НАБУ знайшли у довіреної особи Онищенка $600 тисяч
Теги:
Loading...

Порошенко: у Берліні не було підписано жодного документа щодо "дорожньої карти" Мінська

Глави держав "нормандського формату" домовились розробити "дорожню карту" виконання Мінських угод – Президент

Порошенко та Байден обговорили елементи "дорожньої карти" для деокупації Донбасу

Україна розраховує, що НАТО буде тиснути на Росію для виконання Мінських угод – Порошенко