Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

Клімкін оцінив шанси позбавлення РФ права вето у Радбезі ООН

Нині Росія блокує реформування ООН, що ускладнює кроки у цьому напрямі

Необхідно пройти складний шлях, аби позбавити Росію права вето у Раді безпеки ООН. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на конференції "Київські трансатлантичні діалоги", передає УНІАН.

Зокрема, очільник МЗСУ відзначив, що для позбавлення Росії права вето у РБ потрібно зробити щонайменше два важливі кроки.

"Звичайно (є можливості позбавити РФ права вето – ред.), але до того маємо йти дуже складним шляхом. Що до того може призвести? По-перше, реформа ООН, а Росія її блокує. І по-друге – це можливе рішення Міжнародного суду. Для чого і працюємо у Міжнародному суді ООН. Тобто це, звичайно, складний процес. Це не можна зробити сьогодні-завтра, але маємо бути послідовні, і Росія це розуміє, і цього дуже боїться", – зазначив Клімкін.

Він також додав, що ООН є незамінним елементом для підтримання "міжнародної архітектури", але організація потребує термінового реформування структури.

"Один із моїх друзів одного разу сказав дуже сумний жарт. Я вважаю, що це дуже сумний жарт – що нам знадобиться Третя світова війна, щоб реформувати Раду безпеки (ООН)… Але ми повинні бути чесними і справедливими, розуміючи реальність, і ми розуміємо, що ми маємо Росію, постійного члена Ради безпеки і агресора, яка принципово блокує будь-яку спробу протидії російській агресії в Україні. І, почасти, значення нашого (непостійного) членства і значення нашої налаштованості в Раді безпеки ООН стосувалося і стосується подальшого просування реформи Організації Об'єднаних Націй", – наголосив очільник вітчизняного МЗС.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Терористи обстріляли позиції українських сил з РСЗВ та 120-мм мінометів – штаб
Наступний матеріал
"НеМосійчук": кримінолог назвала несподівану версію теракту в Києві
Loading...