Центральна виборча комісія
Центральна виборча комісія Новинарня

Хто може увійти до оновленого складу ЦВК – список від "Опори"

  Громадянська мережа представила список із 13 можливих кандидатів

  У вівторок, 23 січня, Президент України Петро Порошенко під час зустрічі зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм підписав подання на нових членів Центральної виборчої комісії. Імен кандидатів наразі не повідомили, проте громадянська мережа "Опора" опублікувала попередній аналіз списку оновленого складу ЦВК.

  Список нових членів ЦВК у поданні Президента може бути таким:

  • Басалаєва Алла Валентинівна, група "Партія "Відродження"
  • Бернацька Наталія Іларіонівна, "Народний фронт"
  • Вербенський Михайло Георгійович, "БПП "Солідарність"
  • Єфремова Ірина Олексіївна, "Народний фронт"
  • Желтова Ольга Миколаївна, "БПП "Солідарність"
  • Кустова Світлана Миколаївна, "БПП "Солідарність"
  • Лотюк Ольга Степанівна, "БПП "Солідарність"
  • Плукар Віталій Володимирович, "БПП "Солідарність"
  • Радченко Євгеній Володимирович, "Об'єднання "Самопоміч"
  • Синиця Надія Любомирівна (невідомо, у попередньому поданні була внесена від фракції "Народний фронт")
  • Сліпачук Тетяна Володимирівна (невідомо, імовірно від "БПП "Солідарність", адже вона вже була членом конкурсної комісії для обрання керівних посад у Державному бюро розслідувань за квотою Президента)
  • Шипілов Леонтій Миколайович, "Народний фронт"
  • Юзькова Тетяна Леонідівна, Радикальна партія

  Хто вони

  Алла Басалаєва

  1981 року народження.
  Суддя Дарницького районного суду м. Києва (рекомендація Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14 листопада 2011 року).
  Попередньо була завідуючою відділом представництва інтересів ЦВК в судах юридичного управління Секретаріату Комісії.

  Наталія Бернадська

  (дівоче прізвище Севостьянова) — перша заступниця міністра юстиції України. Перед цим — урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини; кандидат юридичних наук, фахівець з міжнародно-правового захисту прав людини.

  Михайло Вербенський

  1956 року народження.

  Освіта: 1986 р. закінчив Вище політичне училище МВС СРСР, а в 1992 р. – Академію МВС СРСР. Кандидат юридичних наук.

  В органах внутрішніх справ – від 1976 р. Протягом 1995-1997 рр. – заступник начальника управління правового забезпечення – начальник відділу підготовки проектів відомчих нормативних актів штабу МВС України. У 1997-1998 рр. – заступник начальника Головного штабу МВС України – начальник управління правового забезпечення. Від 1998 р. – перший заступник начальника Головного штабу МВС України. Від червня 2001 р. – заступник голови Державного департаменту України з питань виконання покарань.

  У 2005 році став керівником Головного штабу МВС.

  У березні 2014 році призначений на посаду директора Департаменту моніторингу та організаційно-інспекторської роботи МВС України.

  Був членом Експерної ради з питань дотримання прав людини та реформування органів внутрішніх справ при Міністерстві внутрішніх справ України.

  Ірина Єфремова

  Чинна народна депутатка.

  1959 року народження.

  Освіта – Харківський педагогічний інститут ім. Г.С. Сковороди за спеціальністю "Вчитель російської мови та літератури", 1988 рік, та Українська Національна академія ім. Я. Мудрого за спеціальністю "Правознавство", 2003 рік. Здобула ступінь магістра державного управління в Харківському регіональному інституті державного управління при Президентові України, 2008 р.

  Працювала в Ленінському народному суді секретарем судового засідання (м. Харків), у Зміївській школі-інтернаті, Чемужівській середній школі Зміївського району, у Зміївському районному виконкомі, Зміївській районній державній адміністрації (начальник відділу з питань сім'ї та молоді).

  2002-2005 – юрист у приватній компанії "Кредо" (Зміївський район).

  2005-2010 – голова Печенізької районної державної адміністрації.

  Від 2010 – заступниця директора Інституту регіональної політики.

  Депутат Харківської обласної ради VI скликання. Член ВО "Батьківщина".

  У 2014 році пройшла до Верховної ради за списком фракції "Народний фронт" під номером 63.


  Ольга Желтова

  1964 року народження.

  Заступниця завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України VIII скликання з питань правової політики та правосуддя.

  Помічниця народного депутата України IV скликання Юрія Ключковського.

  Входить до авторського колективу проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" № 6531-2 від 28 квітня 2005 року.


  Світлана Кустова

  1979 року народження.

  Юристоконсул ТОВ "Адвокатська компанія "Моор і Партнери". Cфери юридичних практик: громадське право, виборче право та політичний процес, конституційне право, податкове право, судова практика.

  На позачергових виборах до Верховної Ради 30 вересня 2007 року – кандидат у народні депутати від блоку "Наша Україна – Народна самооборона" (під номером 145).

  На позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року була уповноваженою особою партії Блок Петра Поршенка.

  На громадських засадах помічниця народних депутатів IV–VIII скликань: Миколи Катеринчука (IV–V скликання), Романа Зварича (VI скликання), Петра Порошенка (VII скликання), Ірини Фріз (VIII скликання).

  Ольга Лотюк

  1973 року народження.

  Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, юридичний факультет. У 1998 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

  Доцент кафедри конституційного та адміністративного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 2002 року. Напрям наукової діяльності – конституційне право, порівняльне конституційне право.

  Була помічницею на громадських засадах народного депутата України IV скликання від Блоку "За єдину Україну!" Миколи Онищука.

  У 2006 році була кандидаткою в народні депутати України від Всеукраїнської партії "Нова сила" (№2 у виборчому списку).

  Віталій Плукар

  1986 року народження.

  Освіта: у 2011 році захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук у Львівському державному університеті внутрішніх справ.

  Завідувач відділу моніторингу діяльності місцевих органів влади та підтримки їх правотворчих ініціатив Департаменту місцевого самоврядування та децентралізації Адміністрації Президента України.

  Був помічником (на платній основі) народного депутата України Валерія Карпунцова, обраного до Верховної Ради VII скликання за списком партії "УДАР Віталя Кличка".

  Євген Радченко

  1973 року народження.

  Працював міжнародним спостерігачем, керівником групи міжнародних спостерігачів, консультантом виборчих штабів, керівником групи юридичних консультантів виборчого штабу. У 1994-2004 роках працював заступником голови правління Комітету виборців України. У 2004–2005 роках працював координатором виборчих програм Асоціації американських юристів (ABA/CEELI). У 2005–2008 роках працював радником з питань виборів та управління координатора проектів ОБСЄ в Україні.

  Директор з розвитку в МГО "Інтерньюз-Україна". Від 2009 року – експерт Венеційської комісії. Працював на виборах у 14-ти країнах.

  Був помічником-консультантом народного депутата Володимира Стретовича у IV Верховної Ради.

  Виступив співавтором Законопроекту № 2831-2 про місцеві вибори, який 18 червня 2015 року не набрав достатньої кількості голосів.

  Входить до авторського колективу Проекту Закону про вибори народних депутатів 1068-2 від 11 грудня 2014 року.

  Надія Синиця

  У 2003 році керувала компанією "Інфор-метал", яка надавала консультації на гірничо-металургійному ринку. Також місцем роботи Надії Синиці значиться банк "Кліринговий дім".

  Від З квітня 2014 була заступницею міністра Кабінету Міністрів Остапа Семерака.

  Тетяна Сліпачук

  У 1994-2004 роках була генеральним секретарем МКАС при ТПП України. 2004-2011 р. – партнерка ЮФ "Василь Кисіль і партнери", керівник практики міжнародної торгівлі та міжнародного арбітражу. Від 2011-го донині — партнер ЮФ Sayenko Kharenko, керівник практики міжнародної торгівлі та міжнародного арбітражу.

  Леонтій Шипілов

  1977 року народження.

  Освіта: Національний університет "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого". У 2004 році захистив кандидатську дисертацію.

  Доцент кафедри міжнародного права і спеціальних правових дисциплін Національного університету "Києво-Могилянська академія".

  Помічник народного депутата України VIII скликання Миколи Величковича (за строковим трудовим договором за сумісництвом).

  Радник першого заступника Голови Верховної Ради України.

  Під час парламентських виборів 2012 року внесений до виборчого списку політичної партії "УДАР Віталія Кличка" під № 134.

  Тетяна Юзькова

  Чинний народний депутат.

  1963 року народження.

  1987 року закінчила Київський державний університет ім. Тараса Шевченка.

  У 1987-1994 роках працювала у Київській міській колегії адвокатів.

  Від 1994 року – адвокат Адвокатського об'єднання "Шевченківська колегія адвокатів м. Києва".

  На позачергових виборах до Верховної Ради 2014 року була під №26 у списку Радикальної партії. 24 грудня 2015 року стала народною депутаткою України 8-го скликання.

  Крім того, Президент підписав лист про звільнення з посади членів Центральної виборчої комісії у зв’язку із закінчення терміну і строку їх повноважень.

  Попередній матеріал
  Коболєв розповів, за яких умов газ для населення здешевшає
  Наступний матеріал
  ПАРЄ вимагає від Росії припинити військову агресію проти України і підтримку терористів на Донбасі
  Loading...