5 канал

"Якщо в твоїй матні приховано ще п'ять паспортів": хто із депутатів має подвійне громадянство

Верховна Рада включила до порядку денного сесії законопроект щодо змін у законі про громадянство

Змінити закон про громадянство просить Президент України Петро Порошенко – якщо ухвалять відповідні правки, то власники кількох паспортів муситимуть обирати: чи залишатися їм громадянами України, чи відмовитися від цього. Втім, одностайності щодо цього питання в парламенті немає. Докладніше – у сюжеті "5 каналу".

Усі депутати складають присягу на вірність України, а дехто тримає в надійному місці паспорт іншої держави. Скільки народних депутатів окрім українського мають паспорти інших держав – достеменно невідомо. Втім, найближчим часом усі вони змушені будуть визначитися. Верховна Рада включила до порядку денного сесії відповідний законопроект.

Не на камеру народні обранці називають цифри – від півсотні до півтори сотні їхніх колег із закордонними паспортами. Прізвищ не називають.

  • Позафракційний Борислав Береза: "Був ізраїльський паспорт. Я відмовився, коли отримував громадянство України".
  • Вадим Новинський від "Опозиційного блоку": "Реально відмовився від громадянства. В мене є всі підтвердження".
  • Вадим Денисенко з "БПП": "У мене немає інших паспортів крім українського".
  • Георгій Логвинський від "Народного фронту": "Мені про таких невідомо. У мене немає другого громадянства".

Закон був поданий Президентом як невідкладний. "Протягом півроку якщо ви не здаєте свій паспорт, ви автоматично втрачаєте українське громадянство. Конституція не передбачає подвійного громадянства. Людині дається півроку, і ти вибираєш, або ти втрачаєш український паспорт назавжди і як наслідок – втрачаєш всі можливості в державній службі", – пояснює Денисенко.

Є й радикальніші думки – не чекати півроку. "Якщо в твоїй матні приховано ще по п'ять паспортів – "я достаю із широких штанін красну, чи голубу, чи ще якусь книжницю" – то, вибачте, якій мамоні ти служиш", – такої думки дотримується голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

Саме депутат із фракції Ляшка зізнався, що в нього є ще громадянство іншої держави. Тепер його партійний керівник каже – Андрій Артеменко обманув. Ще одне питання, яке хвилює депутатів – як виявляти любителів колекціонування паспортів інших держав.

"При політичній волі не думаю, що є проблема виявити. Якщо ми говоримо про вищих чиновників, про електронне декларування – в нас 100 тисяч людей. Думаю, що 100 тисяч людей перевірити реально і в СБУ є для цього всі повноваження", – впевнені у БПП.

Включити до порядку денного сесії закон про громадянство України погодилися 234 народні депутати. За оптимістичним прогнозами закон можуть розглянути у першому читанні вже у четвер.

Наталія Жижко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"В місті Щастя закони фізики не діють": на передовій відмітили День добровольця – спецрепортаж
Наступний матеріал
Пішли боронити Україну, не чекаючи повісток: бійці добровольчих батальйонів зібралися на Майдані
Loading...

Фракція БПП поповнилась ще одним нардепом

Хто із вітчизняних політиків ризикує позбутися українського громадянства – "Час. Підсумки дня"

Під стінами парламенту страйкують власники авто із закордонною реєстрацією

Пленарне засідання Верховної Ради – відео

Верховній Раді запропоновано визначити конкретні дати окупації: 20 лютого – Криму та 7 квітня – Донбасу

ВР просять відсторонити Ляшка від засідань за анекдот із матюками – відео