Порошенки у "Биківнянських могилах"
Порошенки у "Биківнянських могилах" фото Європейська солідарність

Хто досі бачить "плюси СРСР" – нехай приїде у Биківню: сім'я Порошенків вшанували жертв політичних репресій

Читайте по-русски
П'ятий президент запропонував усім, хто виступав проти декомунізації – завітати на могили, почитати про ті події

У Національному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили" волонтери, громадські активісти, учасники війни проти російської агресії та депутати "Європейської Солідарності" разом із сотнями українців вшанували пам'ять жертв політичних репресій.

Священники Православної церкви України ЦУ та Української греко-католицької церкви відправили спільну поминальну молитву за невинно убієнними.

Порошенки у "Биківнянських могилах"
Порошенки у "Биківнянських могилах"фото Європейська солідарність

"Кожен рік у ці травневі дні велика кількість українців приходить на биківнянські могили. В цей сосновий бір, який зберігає пам'ять про десятки, якщо не сотні тисяч українців, закатованих радянською владою. Це символ того, як наш північний сусід сотні років – від мазепинських часів до агресії проти України в Криму і на сході – знищує український народ. І це дуже потужне щеплення для тих, хто і зараз не розуміє, чому рівно 6 років тому я як п'ятий президент України підписав закон про декомунізацію", – розповів Петро Порошенко журналістам.

Він запропонував усім, хто виступав проти декомунізації – завітати у Биківню.

"Постійте пару годин, почитайте, що тут відбувалося. І вам набагато краще буде зрозуміло, чому такою важливою була декомунізація. У нас, на жаль, багато є людей, які аналізують "плюси і мінуси" Радянського Союзу. І ви теж приїдьте сюди, у Биківню. Кожен хрест тут буде відповіддю вам на "потужні плюси СРСР", – наголосив політик.

І продовжив: "Чому така важлива мова? Бо за мову тут катували українців в НКВСні часи. І зараз нам її все ще потрібно захищати. Чому така важлива наша армія. І тому сьогодні тут величезна кількість ветеранів, які своїм здоров'ям, своєю кров'ю, а інколи і своїм життям, дали право на майбутнє суверенній незалежній нашій державі. І чому так важлива віра. Бо сьогодні представники об'єднаної ПЦУ і нашої УГКЦ зробили спільний молебень за упокої душі тих мучеників, які тут були закатовані у 30-ті роки. Інших церков не було".

Порошенки у "Биківнянських могилах"
Порошенки у "Биківнянських могилах"фото Європейська солідарність

П'ятий президент констатував: "З цього починається майбутнє України. З цього ми розуміємо, яких ризиків ми маємо уникнути. Це потужний засіб для протидії російській пропаганді, фейковий новинам та іншій брехні "п'ятої колони". Звідси, в тому числі, починається державність. І таких місць по Україні десятки. Від Франківська і Львова – до Донецька і Полтави. І дуже важливо, щоб кожен травневий день на цих місцях масових поховань були молоді українці. І щоб це було потужне щеплення від російської імперії та потужний стимул нашого руху, нашого повернення в Європу, в Європейський Союз, в НАТО. Ніхто нас не зіб'є з цього шляху".

Як відомо, чинний президент Володимир Зеленський у День пам'яті жертв політичних репресій обмежився дописом на сайті, а від його імені у Биківню прислали кошики квітів. А на початку травня під час саміту з президентами Польщі, Латвії, Литви та Естонії глава держави заявив, що в СРСР були свої "плюси".

Попередній матеріал
Втрачено історію хвороб та неможлива робота катедри: частину університету ім. Богомольця затопило окропом
Наступний матеріал
Через постанову Кабміну найбільші мережі АЗС призупинили продаж деяких марок пального (оновлено)
Loading...