Денис Казанський
Денис Казанський 5 канал

Казанський розповів, чим Захарченко не вгодив Путіну

Розмова з ватажками чи керманичами "Л/ДНР" у російського командування коротка – всіх незгодних ліквідовують

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" журналіст Денис Казанський розповів про те, чому Кремль був незадоволений ватажком "ДНР" Олександром Захарченком, а також пояснив, як ставиться Росія до окупаційної влади на місцях. 

"Ми бачимо, як поводиться Кремль, стиль поведінки Путіна. Так чи інакше вони (окупанти – ред.) не проводять ротацію. В ОРДЛО люди можуть змінювати свої пости, когось знімають з поста міністра й призначають радником і так далі, але так чи інакше це просто одна колода карт, яка постійно тасується", – зазначив Казанський.

Утім, він зауважив: "А от із Захарченком дещо інша справа. Стиль роботи з "ЛНР", "ДНР" такий, що розмова там дуже коротка. Всі люди, які так чи інакше не хотіли вбудовуватися у вертикаль, яку зводили куратори; які так чи інакше показували свою норовливість, були в один момент просто знищені та ліквідовані. З тієї інформації, що ми зараз маємо, Захарченко з часом зарвався. Він вважав, що реально є керівником цієї території, певною незалежною особою, яка самостійно приймає якісь рішення щодо тих процесів, які відбувалися на ввіреній йому території "ДНР".

Казанський називає два важливі моменти, що неабияк дратували Кремль у поведінці Захарченка. 

  1. По-перше, Захарченко мав свої збройні формування, які не були підпорядковані російським кураторам, тій вертикалі. Він мав Республіканську гвардію, там залишалися такі формування як "Прилєпінський батальйон", "П'ятнашка", батальйон "Патріот" і так само його соратники мали формування, як от "Легіон", які не підпорядковувалися російським військовим. Це була особиста гвардія бойовиків.
  2. По-друге, Захарченко та Тимофєєв завжди поводилися строптиво у бізнес-конфліктах. Тобто, існував той самий Курченко, з яким у них тривав конфлікт усі чотири роки. Курченко спершу постачав різні паливо-мастильні матеріали з Росії на Донеччину і займався постачанням передусім бензину, дизпалива. Захарченко з Тимофєєвим в якусь мьит просто "віджали" ці потоки, поламали всю схему силовим шляхом. Фактично, ліквідували менеджера Курченка. Це було 2015-го року.

Які ще бізнесові конфлікти роздмухував Захарченко на окупованих територіях – дізнайтеся у відео:

Як повідомляв 5.UA, 31 серпня стало відомо про ліквідацію ватажка бойовиків "ДНР" Захарченка – він дістав смертельне поранення внаслідок вибуху в ресторані "Сепар" у центрі Донецька, в якому на той час перебував.  Згодом СБУ назвала ймовірну причину ліквідації Захарченка. Нагадаємо, у мережі також з'явилися перші фото з місця ліквідації Захарченка та відео.

Дивіться також фотогалерею: 

"Путін, третім будеш?": мережа вибухнула фотожабами після ліквідації Захарченка – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Адвокат Фейгін про вирок Сущенку: Погіршити термін покарання вже неможливо
Наступний матеріал
"Зазвичай, так волоцюг ховають": Казанський про захоронення Захарченка