Історик: Резолюція польського Сейму є кроком назад у стосунках між Україною та Польщею

Однозначно має бути реакція українського парламенту на резолюцію польського Сейма

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" заявив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"Я б дуже не хотів, щоб український парламент вслід за польським парламентом почав займатися історією. Мене як історика і людину, яка знає цю тему, збентежило обговорення цієї проблематики, яка відбувалася у польському сеймі. Коли протягом двох годин кожен депутат польського сейму підходив до мікрофону і починав з того - "як відомо, 11 липня 1943 року було атаковано понад 100 населених пунктів". Так от, невідомо, чи було 11 липня атаковано понад 100 населених пунктів. А політикам це все чомусь відомо", – зазначив В'ятрович.

"Я скептично ставлюся до того, коли головними інтерпретаторами минулого є політики, і особливо того минулого, яке є недослідженим. Моя позиція полягає у тому, що однозначно має бути реакція українського парламенту, але в цій реакції повинна бути оцінка не минулому, а дати оцінку резолюції польського сейму. Яка, на мою думку, є абсолютно недружньою і є кроком назад", – додав історик.

Попередній матеріал
Президент Світового конгресу українців: Як діаспора оцінює постмайданні перетворення в Україні
Наступний матеріал
Нацгвардійці допомогли герою АТО здійснити стрибок з висоти 3000 метрів

Дещиця: Ухвала польського Сейму про геноцид – до певної міри популізм

В'ятрович: Рішення польського Сейму відкинуло стосунки між Україною та Польщею на 20 років назад