Історія об`єднання "Нашої України" та БЮТ [репортаж, відео]

  Наступного року "Наша Україна" і Блок Тимошенко святкуватимуть десятиліття першого об`єднання проти влади.

  Ця мить для двох найпопулярніших на той час політичних сил демократичного табору стане, можливо, моментом найвищого єднання. Опозиційні лідери, що вже матимуть досвід спільної боротьби із режимом – і під час акції "Україна без Кучми" і у пору парламентських виборів 2002 – створюють коаліцію, що висуватиме одного кандидата у президентській кампанії.

  Переможний салют над Майданом засвідчить єдино правильність тодішньої угоди і розкриє її таємний зміст – Ющенко у разі перемоги зобов`язувався призначити Тимошенко Прем`єр-міністром. Чи не єдина домовленість, котра буде виконана принаймні із демонстративною посмішкою на вустах.

  Відносини між Блоком Тимошенко та "Нашою Україною", а згодом і НУНСом, напряму залежатимуть від стосунків помаранчевих лідерів, котрі почнуть невпинно погіршуватися, щойно вони увійдуть у будні спільного керування державою.

  Непорозуміння в особистих взаєминах звісно ж негайно позначиться і на політичному співіснуванні очолюваних ними команд. Слідом за зняттям Леді Ю фіаско зазнають спроби створення парламентської коаліції, і лише народження більшості, що приведе на посаду Віктора Януковича, змусить його опонентів синхронізувати дії, які зрештою таки завершаться розпуском Ради. У Парламенті шостого скликання омріяний альянс учорашніх революціонерів таки стане можливим, хоча рятувати офіційний союз заклятих друзів від розвалу, а главу Уряду від відставки, раз по раз доводитиметься двом найменшим фракціям нинішньої каденції. Особливо коли у вересні 2008 вихід НУНСу із коаліції демократичних сил дозволить гаранту видати черговий указ про дострокові вибори, який зрештою так і не буде виконаний.

  Створення більшості у форматі БЮТ, НУНС, Блок Литвина і наближення нових перегонів за головну посаду країни переведе вже неприкрите протистояння на новий рівень. Основним приводом для критики глави держави стала економічна політика Уряду. В протокол увійдуть взаємні публічні образи і демарші.

  Старт президентської кампанії і поява нового спільного ворога на взаєминах колись найближчих соратників аж ніяк не позначиться. Можливо навіть навпаки. Здаватиметься, бажання Юлії Тимошенко балотуватися особисто робитиме головним опонентом Віктора Ющенка саме її, а не його конкурента під час минулих перегонів.

  Валентин Трохимчук, 5 канал

  Попередній матеріал
  Антикорупційні Закони не приймуть ніколи?
  Наступний матеріал
  Грецькі транспортники знову страйкують
  Теги: