Позиція України в "Індексі сприйняття корупції" 2019
Позиція України в "Індексі сприйняття корупції" 2019 скріншот

Індекс сприйняття корупції: Україна за рік впала на шість місць у рейтингу Transparency International

  Читайте по-русски
  Україна повернулась у рейтингу до позиції 2017 року

  Організація Transparency International оприлюднила щорічний рейтинг індексу сприйняття корупції за 2019 рік. Україна отримала в ньому 30 балів зі 100 можливих і посіла 126 місце зі 180. Тобто позиція України погіршилась, адже у рейтингу за 2018 рік вона посідала 120 місце. Про це йдеться у повідомленні на сайті Transparency International.

  Отже, Україна повернулась до показників 2017 року.

  Її сусідами в рейтингу є Киргизстан, Азербайджан та Джибуті.

  Оцінка України, як повідомляється, сформувалася з 9 різних досліджень. Три показали незначне зростання, три – нульову динаміку, а три – зниження. Водночас в організації зазначають, що як і інші рейтинги "Індекс" може досить повільно відображати фактичні зміни по країні.

  Україна з-поміж сусідів випереджає Росію (28 балів, 137 місце). Серед сусідів лідерські позиції посідають Польща (58 балів, 41 місце) та Словаччина (50 балів, 59 місце). Білорусь додала один пункт і тепер має 45 балів та 66 місце.

  Цього року спостерігається зниження індексу у Румунії (мінус 3 бали), Угорщини (на 2 бали) та Молдови (на 1 бал).

  Лідери рейтингу суттєво не змінилися. На першому місці – Нова Зеландія та Данія, які набрали по 87 балів.

  У кінці списку опинилися країни, у яких уже тривалий час нестабільна політична ситуація, військові конфлікти та де уряди частково контролюють територію країни – Сомалі (9), Південний Судан (12) і Сирія (13).

  Якщо порівнювати із попереднім роком, то найбільше балів (+7) додала Вірменія (всього 42), де після революції 2018 року уряд просуває антикорупційну політику.

  Як повідомляв 5.UA, у вересні 2020 року прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що завданням уряду є зростання української економіки щонайменше на 40% за п'ять років. За його словами, рівень економічного зростання України багато в чому залежатиме від успішності боротьби з корупцією.

  Попередній матеріал
  На Волині оголосили жалобу за загиблим військовим
  Наступний матеріал
  Зеленський із дружиною поклали квіти до меморіалу жертвам Голокосту в Єрусалимі
  Loading...