5.ua

Громадський рух "Чесно" пікетує комітети парламенту

  Близько 30-ти представників громадських організацій пікетують будівлю комітетів Верховної Ради на вулиці Грушевського. Вимагають уже цього пленарного тижня ухвалити новий закон про вибори народних депутатів.


  Зокрема, хочуть зменшити прохідний бар'єр з 5-ти до 3-х відсотків, проводити вибори за відкритими регіональними списками та забезпечити доступ громадськості до інформації про витрати на вибори. Крім цього, учасники пікету вимагають невідворотності покарання за порушення виборчого законодавства.

  Представниця громадського руху "Чесно" Світлана Заліщук пояснила: "Ми прийшли з чотирма вимогами. Перше – це відкриті списки, аби не просто лідер політичний міг формувати список, аби справді у виборця з’явилась можливість привести до парламенту тих гідних депутатів, яких вони підтримують. Це перше. Друге – фінансова прозорість. Третє – ми вимагаємо зниження виборчого бар’єру. Сьогодні це 5 відсотків, ми вимагаємо 3 відсотки. І останнє – ми вимагаємо зміни до законодавства, які зроблять санкції за порушення виборчого законодавства".

  Пікетувальники прийшли до будівлі парламенту з плакатами та дрібними грошами у пластикових пляшках – так хотіли привернути увагу до себе і своїх вимог.

  "Ми вже не перший місяць проштовхуємо цю ініціативу, ми бачимо якісь кроки вперед. Минулого тижня ми проводили акцію, після цього була заява Президента про те, що все-таки буде проводитись обговорення. Відповідно, відчувається якийсь крок назустріч, потім два кроки назад. Відповідно, ми мусимо постійно бути і все-таки намагатися досягнути цього", – вважає активістка Вероніка Вельч.

  Попередній матеріал
  На українсько-польському кордоні відбулись Європейські дні добросусідства
  Наступний матеріал
  Терористи знову пошкодили канал Сіверський Донець - Донбас
  Loading...