images.unian.net

ГПУ хоче допитати Януковича: готує лист до РФ

  Департамент спеціальних розслідувань ГПУ має намір направити клопотання до Генпрокуратури РФ про допит екс-президента України Віктора Януковича на російській території як підозрюваного за двома кримінальними провадженнями

  Про це повідомив начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк в ефілі телеканалу "112 Україна". 

  "Ті документи (лист від Генпрокуратури РФ про готовність розглянути можливість допиту Януковича на території РФ у присутності українських правоохоронців) були отримані в рамках розслідування кримінального провадження за підозрою Віктора Януковича у державній зраді. Цей епізод розслідують слідчі прокурори Головної військової прокуратури. Звичайно, в нашому департаменті відкрито також низку кримінальних проваджень. Це провадження, зокрема, у протидії протестним акціям, Російська Федерація, безпосередньо її Генеральна прокуратура відмовила у видачі, в екстрадиції колишнього президента, посилаючись нібито на ознаки політичного переслідування. Тому нами готується клопотання про допит його як підозрюваного для того, щоб ці матеріали було залучено до тих розслідувань, які є у нас", - зазначив він. 

  Горбатюк підкреслив, що у кримінальному провадженні за підозрою Януковича в держзраді будуть приймати рішення слідчі прокурори Головної військової прокуратури ГПУ, а його департамент готує документи щодо двох інших кримінальних проваджень.

  "Що стосується тих звинувачень, які розслідуються нашим департаментом, то відповідні клопотання про допит у кожному провадженні, де повідомлено про підозру, зокрема у протидії протестним акціям і в створенні та діяльності злочинного угруповання", - уточнив він.

  За словами Горбатюка, допит буде відбуватися на території Російської Федерації, а хто його буде проводити - повинна вирішувати російська сторона.    

  Попередній матеріал
  На Луганщині військові РФ підірвалися, коли намагались створити на мінному полі коридор для розвідників – ГУР
  Наступний матеріал
  У ЄС немає "плану Б" у разі нератифікації Нідерландами Угоди про асоціацію з Україною - посол
  Loading...

  Чергова зміна офіційної позиції Москви: ніякого листа Януковича не було

  У ГПУ заявили про блокування коштів Януковича-молодшого одразу після зняття з них арешту Печерським судом

  Екс-міністра часів Януковича викликали до військової прокуратури

  Майже 6,5 млн застави та електронний браслет: як пройшов суд щодо екс-керівника ДУС

  1 мільйон євро та золото: ГПУ провела обшук в екс-чільника Держуправління справами

  Недовго чекати: Матіос повідомив, коли справу Януковича передадуть до суду