Олексій Гончарук
Олексій Гончарук Олексій Гончарук – Прем'єр-міністр України / Facebook

Гончарук гостро відреагував на сприяння Німеччини в імплементації "Північного потоку-2", затегавши Меркель

  Читайте по-русски
  Український прем'єр написав коментар у Twitter і позначив у дописі офіційні сторінки Ангели Меркель і Бундестагу

  "Україна імплементує європейські правила, а тому розчарована відмовою Європи дотримуватися цих правил", – так відреагував прем'єр-міністр Олексій Гончарук на підготовлений Німеччиною законопроєкт про пом'якшення Газової директиви Європейського Союзу для газопроводу "Північний потік-2", затегавши Ангелу Меркель і Буддестаг.

  Він також написав, що "Україна закликає Німеччину не підтримувати "звільнення" Газпромівського "Північного потоку-2" від умов газової директиви ЄС".

  "Підтримка цієї ініціативи нанесе серйозної шкоди енергетичній безпеці ЄС", – наголосив український прем'єр.

  Крім того, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка заявив, що виведення Nord Stream 2 з-під законодавства ЄС оскаржать у суді

  "Максимум, чого досягне Німеччина і Єврокомісія таким саботажем – так це того, що будуть тривалі судові процедури, які також заблокують "Північний потік-2" у ситуації тотальної невпевненості. Судові процеси між Європейською комісією, урядом Німеччини, Польщею, Україною... Між багатьма", – сказав він.

  На думку Качки, така ініціатива Німеччини не буде схвалена Єврокомісією, яка має вагомий голос у таких питаннях.

  Як повідомляв 5.UA, раніше видання Bild повідомило, що Німеччина розробила законопроєкт, який захищає газогін "Північний потік-2" від жорстких правил ЄС. 

  Довідка. "Північний потік-2" – проєкт російського газопроводу, який будує компанія NordStream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є російський "Газпром". Партнерами виступають компанії Royal Dutch Shell, Wintershall, Unipe, OMV і Engie. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність із уже наявним "Північним потоком" – 55 млрд куб. м газу. "Північний потік-2" має пройти уздовж газопроводу "Північний потік" дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

  Попередній матеріал
  "Сильний головний біль та судоми": у РФ у політв'язня Шумкова погіршився стан здоров'я – Денісова
  Наступний матеріал
  Що пов'язує Богдана з Тимошенко і як він допоміг міноборони РФ – "Спостерігач"
  Loading...