Ірина Геращенко
Ірина Геращенко eurosolidarity.org

Геращенко: У часи кризи Верховна Рада має працювати, а не перетворюватися на суцільну "Феофанію"

  Читайте по-русски
  Політикиня наголошує, що парламент повинен врегулювати конституційну кризу в країні

  Парламент в умовах коронакризи повинен працювати у штатному режимі, без змін календарного плану. На цьому наголосила співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко у себе на Facebook.

  "Ми щиро бажаємо якнайшвидшого одужання керівництву Верховної Ради Дмитру Разумкову та Руслану Стефанчуку, але категорично проти змін до календарного плану сесії. Ми проти карантину вихідного дня для Верховної Ради і наголошуємо, що за регламентом, заступник голови Верховної Ради має вести сесії за відсутності голови і першого заступника. І Олена Кондратюк готова виконувати свою роботу, а ми всі готові працювати, коли країна реально летить у прірву", – написала Геращенко.

  І продовжила: "Ключова проблема для українців зараз – це пандемія і економічна криза. Ми вимагаємо вже у вівторок запросити прем'єр-міністра, уряд і заслухати, що це за ініціатива "карантин вихідного дня", який блокуючий для COVID-19 ефект вона матиме, що буде з економікою. Також ми вимагаємо надати інформацію про розкрадання 65 млрд грн, які були виділені для антикоронавірусного фонду. Бо в лікарнях немає кисню, лікарям немає доплат і страховок".

  Політикиня нагадала, що протягом останнього тижня у багатьох містах України відбулися масові протести ФОПів, бо слуги "прокатили" закон про їхню підтримку.

  "ЄС" вимагає у вівторок проголосувати закони про відтермінування касових апаратів на рік і підтримку бізнесу, який просто помре. Ми маємо щодня дякувати тим, хто створює робочі місця і сплачує податки, а не знущатися з ФОПів", – зауважила співголова фракції.

  Також "Європейська солідарність" вкотре вимагає поставити до порядку денного питання про створення ТСК щодо "вагнерівців".

  Геращенко вважає, що Верховна Рада повинна владнати конституційну кризу в країні, і тому у вівторок у порядку денному мають ще стояти закони про відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування і повноваження НАЗК.

  "Наша фракція зареєструвала три законопроєкти, які стосуються врегулювання цих питань, також про прозорий конкурс на обрання суддів КСУ. Ми готові до компромісу в цих питаннях, тому підписали проєкт Разумкова, і готові негайно за нього голосувати. Ми за те, щоб парламент працював. Ми категорично проти перенесення сесії та вважаємо, що в парламентсько-президентській республіці Верховна Рада в умовах кризи має працювати, поки є здорові депутати, а не перетворюватися на суцільну "Феофанію", – зазначила вона.

  І резюмувала: "Примітно, що більшість лідерів фракцій підтримують позицію щодо того, що Верховна Рада має працювати в штатному режимі, без змін календарного плану. Верховна Рада має, як завжди в кризові моменти, зайняти державницьку і консолідуючу позицію щодо пошуку шляхів виходу з конституційної кризи, боротьби з пандемією, захисту малого бізнесу. Також усі підтримали нашу ініціативу щодо заслуховування прем'єра і міністра охорони здоров'я".

  Попередній матеріал
  Ремені безпеки та їзда на велосипедах: уряд змінив правила дорожнього руху – які саме
  Наступний матеріал
  В Україні новий антирекорд захворюваності – понад 12,5 тисяч інфікувань COVID-19
  Loading...