Ірина Геращенко
Ірина Геращенко фото Ірини Геращенко / Facebook

Геращенко пояснила, чому в законі про реінтеграцію розділили Крим і Донбас

  Методологія повернення цих територій буде різною

  Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що в президентському законопроекті про реінтеграцію ОРДЛО розділені Крим і Донбас, оскільки методологія повернення цих територій буде різною. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

  "Чому в законі розділені питання Криму і Донбасу? Ми однаково боремося за повернення Донбасу і Криму, але навіть в міжнародному праві ситуація з цими вкраденими українськими територіями визначається різною термінологією: Крим анексований, на Донбасі повзуча анексія, росіяни відмовляються визнати там свою присутність. Методологія повернення цих територій також буде різною, це очевидно", - йдеться у повідомленні.

  З її слів, необхідно законодавчо зафіксувати російську присутність на Донбасі, виділити в один блок, що є спільного в ситуаціях з Кримом і Донбасом (порушення прав людини окупантами, рівне ставлення України до громадян, які в окупації) і виокремити те, що відрізняє. Зокрема, вона зауважила, відмінностями є "застосування військової компоненти на Донбасі, де продовжується терор росіян і контрольованих ними банд".

  Перший заступник голови ВР додала, що над доопрацюванням цих норм нардепи працюватимуть наступного тижня. "І тут я відкрита до співпраці й обговорення з усіма", - написала Геращенко.

  Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 2167—VIII "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", ухвалений Верховною Радою 6 жовтня 2017 року.

  Попередній матеріал
  "Оскар-2018": Рекордна кількість країн висунула свої фільми у номінації "Найкращий іноземний фільм"
  Наступний матеріал
  У Києві з мосту злетіло авто, постраждала дитина
  Loading...

  Геращенко про "Мінськ": В Страсбурзі це перемога, а в Києві чомусь – зрада

  У законопроекті про реінтеграцію ОРДЛО не можна згадувати поняття "Мінські угоди" – нардеп

  У лавах спостерігачів Місії ОБСЄ вдвічі зросла кількість росіян – Геращенко

  Французькі сенатори вперше відвідають Донбас і ознайомляться з безпековою ситуацією на сході – Геращенко

  Особливий статус ОРДЛО: Президент підписав закон, яким створюються умови для мирного врегулювання ситуації на Донбасі

  Чим загрожує Києву вилучення згадки про "мінські угоди" – "Час. Підсумки дня"