5 канал

Луценко у Святошинському суді усно оголосив підозру Януковичу в держзраді

Після того як генпрокурор озвучив текст підозри, представники Військової прокуратури під час перерви засідання Святошинського райсуду вручили адвокату Януковича повідомлення про підозру в скоєнні злочину

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що екс-президенту України Віктору Януковичу оголошено підозру в державній зраді. Про це він заявив у Святошинському райсуді Києва.

"Враховуючи те, що Янукович перебуває за межами України й фактично переховується від правоохоронних органів України, зміст підозри оголошено усно, а саме повідомлення про підозру сьогодні годину тому розіслано на всі відомі адреси перебування Януковича, а також після закінчення мого виступу буде вручено адвокату останнього", – зазначив генпрокурор.

Після того як Юрій Луценко озвучив текст підозри, представники Військової прокуратури під час перерви засідання Святошинського районного суду Києва вручили адвокату екс-президента України Віктора Януковича повідомлення про підозру в скоєнні злочину.

Згодом на своїй сторінці у Facebook Луценко роз'яснив, в чому саме підозрюють Януковича: "Відповідно до змісту повідомлення Янукович В.Ф. підозрюється в тому, що 1 березня 2014 року, будучи громадянином України, перебуваючи у невстановленому місці на території РФ, діючи умисно, в порушення вимог ст. ст. 1, 2, 65, 68, 132-134 Конституції України, вчинив державну зраду, а також з метою сприяння Російській Федерації та її представникам у порушенні суверенітету і територіальної цілісності України, сподіваючись отримати підтримку та захист від представників влади РФ для подальшого тривалого проживання на території цієї країни та уникнення кримінальної відповідальності в Україні, для створення уявлення про легітимність дій представників влади і службових осіб Збройних сил РФ, надання видимості законності вторгнення та окупації підрозділами ЗС РФ території півострову Крим, усвідомлюючи явну протиправність власних дій, склав, підписав та звернувся з письмовою заявою до Президента РФ Путіна В.В. з проханням використати Збройні Сили цієї держави на території України, чим надав іноземній державі – Російській Федерації, та її представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, а також сприяв представникам влади і службовим особам ЗС РФ у веденні агресивної війни проти України та вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що призвело до тяжких наслідків у вигляді порушення суверенітету та територіальної цілісності України". Генпрокурор також запропонував ознайомитися з повним текстом підозри.

Нагадаємо, Луценко заявив, що найближчим часом підозра Януковичу у держзраді переросте в обвинувачення.

Попередній матеріал
Російський суд продовжив арешт українському журналістові Роману Сущенку
Наступний матеріал
У Непалі в районі Евересту стався потужний землетрус
Теги:
Loading...
Друга спроба допиту Януковича: "екс-беркутівців" таки доставили до суду

Друга спроба допиту Януковича: "екс-беркутівців" таки доставили до суду

Адвокати родин Небесної Сотні закликали не блокувати допит Януковича

Адвокати родин Небесної Сотні закликали не блокувати допит Януковича

Адвокати Небесної Сотні пояснили, чому Януковича допитують як свідка

Адвокати Небесної Сотні пояснили, чому Януковича допитують як свідка

Сьогодні суд вдруге спробує допитати Януковича щодо розстрілів на Майдані

Сьогодні суд вдруге спробує допитати Януковича щодо розстрілів на Майдані

Янукович розповів, як тікав до Путіна, і назвав свою головну помилку під час Майдану

Янукович розповів, як тікав до Путіна, і назвав свою головну помилку під час Майдану

5 канал - трансляція наживо