5 канал

Адвокати Небесної Сотні пояснили, чому Януковича допитують як свідка

  У провадженні проти п'яти беркутівців Янукович може виступати лише як свідок

  Екс-президент Віктор Янукович є підозрюваним по епізоду про вбивства 48 людей 20 лютого 2014 року у Києві під час Майдану, але не у "справі беркутівців", а в іншому провадженні, тож у цьому випадку допитати його можна лише як свідка. Про це йдеться у спільній заяві адвокатів родин Небесної сотні, оприлюдненій на сторінці Адвокатської дорадчої групи у Facebook.

  "Обвинувачення п’ятьом беркутівцям у вбивствах 48 людей 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській вже розглядаються Святошинським райсудом. У цьому процесі саме в цьому суді не може вже бути інших обвинувачених. Безпосередньо сам Янукович є підозрюваним по цьому ж епізоду в іншому провадженні. Навіть якщо завтра він з’явиться в Україні, у процесі проти п’ятьох беркутівців він не зможе бути обвинуваченим, інакше доведеться розглядати справу спочатку. Тому допитати його саме в цьому процесі можна лише як свідка", – пояснили правозахисники.

  Крім того, вони наголосили, що "свідок несе кримінальну відповідальність за надання завідомо неправдивих показів та відмову від дачі показів… Зрив допиту стороною захисту чи свідка після "вільних" показів є фактично відмовою від надання показів. Зрив допиту свідком чи стороною РФ – із різних "технічних" чи "організаційних" причин – буде розцінюватись так само".

  За словами адвокатів, "ініціатива допитати Віктора Януковича з території Росії за допомогою конференцзв’язку надходила від захисту беркутівців. Адвокати родин Небесної сотні наполягали на його виклику в суд і особистому допиті".

  Водночас, вони зазначили, що українська сторона має зробити все, щоб забезпечити справедливий судовий розгляд. "Зрив або незабезпечення проведення допиту, необхідність якого визначив український суд, з боку українських органів влади, – це і буде перешкоджання правосуддю. Це – ознака слабкості. А ми – сильні", – йдеться в повідомленні. 

  Як відомо, сьогодні суд вдруге спробує допитати Януковича щодо розстрілів на Майдані.

  Нагадаємо, з першої спроби, 25 листопада, допитати свідка не вийшло, адже Лук’янівське СІЗО заблокували активісти. Саме через це обвинувачених беркутівців не змогли привезти до зали суду.

  Попередній матеріал
  На Львівщині зійшов з рейок вантажний потяг
  Наступний матеріал
  Хакери атакували системи міноборони Японії: є загроза витоку даних

  Сьогодні суд вдруге спробує допитати Януковича щодо розстрілів на Майдані

  Попри заперечення Януковича, суд переніс допит президента-втікача у справі розстрілів на Майдані

  Стало відомо, чому суд переніс допит Януковича у справі розстрілів на Майдані

  Політолог щодо допиту Януковича: "Це зіпсоване піар-шоу"