www.vppnr.gp.gov.ua

Генпрокуратура нагадала військовим, що означає присяга

  Генпрокуратура України 3 березня закликала військовослужбовців не зраджувати Українському народові. Бо це є кримінальним злочином. Таку заяву розповсюдила прес-служба ГПУ. Також у відомстві нагадали про інші правопорушення, що вже відбулись цими днями.

  «Мають місце факти незаконних дій і рішень щодо захоплення та припинення діяльності конституційних органів влади. А також намагання неправомірно підпорядкувати підрозділи правоохоронних органів України місцевій владі або створення так званих місцевих правоохоронних органів. На такі факти органи прокуратури оперативно реагують у порядку, визначеному законом. Зокрема Генеральною прокуратурою України до адміністративного суду подано позов про скасування низки рішень, ухвалених 27 лютого цього року Верховною Радою Автономної Республіки Крим. У тому числі щодо висловлення недовіри Раді Міністрів Криму, припинення її діяльності, призначення Сергія Аксьонова на посаду голови кримського уряду, а також про організацію та проведення республіканського (місцевого) референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень кримської автономії», - зазначає прес-служба ГПУ.

  Генпрокуратура відзначає, що будь-які рішення про призначення керівників органів прокуратури усупереч встановленому порядку, як це мало місце в Криму, є незаконними. Зокрема, нелегітимними та такими, що суперечать чинному законодавству є і рішення «Про звернення депутатів Луганської обласної ради» від 02 березня поточного року.

  «Наразі прокуратура Луганської області вже підготувала адміністративний позов про скасування цього незаконного акту», - підкреслює ГПУ.

  «Особливої небезпеки такі дії набувають в умовах, коли у порушення міжнародних договорів Рада Федерації Росії дозволила використання російських військ на території України. Військовослужбовці Збройних Сил України повинні пам’ятати, що вони присягали на вірність українському народу! Відтак, виконання ними вимог щодо здачі зброї, залишення військової техніки і місць дислокації буде розцінюватися як державна зрада із відповідними правовими наслідками», - зазначено в кінці заяви Генпрокуратури України.

  Попередній матеріал
  У Криму невідомі погрожують родинам військовослужбовців
  Наступний матеріал
  США та Великобританія погрожують РФ
  Теги:
  Loading...