topnews.name

"Висловлюємо жаль": Франція відреагувала на вихід Росії з СЦКК на сході

Такі дії Москви ще більше підривають довіру між російською та українською сторонами

Франція прокоментувала одноосібне рішення Росії відкликати офіцерів з СЦКК на Донбасі та закликала Москву його переглянути. Про таке заявили дипломати на брифінгу в Міністерстві закордонних та європейських справ Франції, передає УНІАН

"Франція висловлює жаль у зв'язку з виходом 19 грудня цього року російських представників зі Спільного центру з контролю та координації. Дане рішення ще більше підриває довіру між російською та українською сторонами у рамках конфлікту на Донбасі", – зазначили французькі дипломати.

Вони нагадали, що СЦКК – це важливий інструмент для зняття напруги щодо реалізації Мінських угод.

"Створений у 2014 році і розміщений у Соледарі (Україна), цей центр об’єднує в своєму складі представників генеральних штабів ЗС Росії та України. Він є важливим інструментом у зниженні напруги та в реалізації Мінських домовленостей, зокрема щодо відведення важких озброєнь, розмінування та відновлення цивільної інфраструктури вздовж лінії розмежування. Він відіграє також ключову роль у гарантуванні безпеки спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, для якої він виступає основним контактом у цій зоні", – підкреслили дипломати.

Вони повідомили, що Франція занепокоєна наслідками, які може мати вихід російських офіцерів з СЦКК як для безпеки персоналу ОБСЄ, яка вже зменшила обсяги патрулювання, так і для мирного населення, становище якого є ще більш хитким із настанням зимового періоду.

"Ми закликаємо російську владу переглянути це рішення і висловлюємо побажання, аби доступ до української території для російських представників Спільного центру був гарантований з боку української влади у відповідності до чинних правових норм", – зазначається в повідомленні.

Також у Франції нагадали, що безпека спостерігачів ОБСЄ, гарантії якої містяться у мандаті місії, належить до пріоритетної відповідальності сторін.

"Сторони Мінських домовленостей взяли на себе відповідні зобов’язання у рамках Тристоронньої контактної групи ОБСЄ-Росія-Україна. Франція вчергове засуджує спроби залякування, обмеження пересування та загрози безпеці спостерігачів. Такі дії мусять бути припинені, а винуватці притягнуті до відповідальності. Ми закликаємо до повного виконання сторонами їхніх зобов’язань у рамках Мінських домовленостей та до гарантованого і безпечного доступу спостерігачів ОБСЄ до всієї території, охопленої конфліктом, у тому числі до міждержавного кордону, як це передбачено мандатом місії", – резюмували французькі дипломати.

Нагадаємо, 20 грудня російські офіцери із СЦКК полишили Україну, одному з них заборонений в'їзд до країни. Рішення про виведення військових з СЦКК Москва прийняла одноосібно. Тоді ж ж ЄС зробив офіційну заяву через відкликання російських офіцерів з СЦКК. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ОБСЄ показала військову колону, що увійшла до окупованого Луганська – фоторепортаж

Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську

Попередній матеріал
Установка, з якої збили MH17 на Донбасі, має російське походження - британська розвідка
Наступний матеріал
Відстріл – заборонено: лосів внесли до Червоної книги України
Loading...