Форму правління в Україні хочуть змінити на президентську?

  Проект закону про Центральні органи влади містить положення, які дають підставу для дискусії з приводу зміни президентсько-парламентської форми правління в державі на президентську. Про таке в ефірі «5 каналу» повідомив президент Інституту правової політики, колишній міністр юстиції Микола Оніщук.

  «Саме законопроект про Центральні органи виконавчої влади, дає підстави для дискусії про зміну форми правління в країні на президентську», - зазначив Микола Оніщук.
   
  Зокрема, до таких дискусійних положень екс-міністр юстиції відносить положення про призначення міністрів за поданням прем’єра-міністра або за власною ініціативою Президента, тобто без подання прем’єра. Оніщук переконує, що з огляду на конституційну формулу призначення міністрів – це положення є неконституційним.
   
  «Цим законом президент отримує право призначити міністра без подення прем’єра, за власною ініціативою. Таке положення є, що міністр призначається за поданням прем’єр-міністра або за власною ініціативою президента – це положення є неконституційним. Дорадники президента підвили, тому що конституційна формула, що президент призначає міністра, зокрема,  за поданням прем’єр-міністра, тобто подання прем’єра є обов’язковим у будь-якому  випадку», - підкреслив Оніщук.

  Попередній матеріал
  День закоханих святкують в Україні [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  ДАІ не вперше затримує активістів "Дорожнього контролю",- голова організації
  Теги: