Вітольд Фокін
Вітольд Фокін qha.com.ua

Фокін назвав окупантів "повстанцями" і запропонував провести вибори на Донбасі за допомогою міжнародного тимчасового уряду

Читайте по-русски
За словами Фокіна, раніше саме на цьому наполягала Росія як на способі просування до миру

Назвав російських найманців "повстанцями" і запропонував запровадити на нині окупованих територіях міжнародний тимчасовий уряд. Це нові заяви заступника чільника української делегації в Тристоронній контактній групі Вітольда Фокіна. Про це він розповів в інтерв'ю "Українському радіо".

Вважає, що з використанням мандата Ради безпеки ООН можна сформувати "міжнародний тимчасовий уряд" на непідконтрольних Україні територіях Донбасу для проведення там місцевих виборів. За словами Фокіна, раніше саме на цьому наполягала Росія як на способі просування до миру. Однак у Кремлі наполягали, що військовий контингент ООН має бути зосереджений тільки на нинішній лінії розмежування.

"Як правило, такі вибори однією зі сторін визнаються сфальсифікованими, нелегітимними і т.д. А якщо це буде проведено під егідою ООН, то ніхто навіть і рота не відкриє. Вибори будуть визнані такими, що відбулися. У мандаті Ради безпеки ООН записано право створювати міжнародний тимчасовий уряд з необхідним терміном: може, на рік, може – на два. А безпеку гарантувати можуть міжнародні миротворці, тобто військовий контингент ООН. Ця пропозиція, по суті, не нова, про неї вже говорили", – сказав Фокін.

Нагадаємо, раніше Вітольд Фокін заявив, що треба надати особливий статус усій території Донбасу, а не лише ОРДЛО, а також не виключив можливості амністії бойовиків. Натомість в Офісі президента зазначили, що позиція Фокіна є винятково його особистою думкою. Розкритикували заяви заступника Кравчука й у провладній фракції, і в парламентській опозиції.

 

Попередній матеріал
DZIDZIO: "Кондратюк у понеділок" – прем'єра вечірнього шоу Ігоря Кондратюка
Наступний матеріал
Екс-"слугу" Юрченка заарештували з альтернативою застави у 3 мільйони
Loading...

Як онучка Фокіна дідуся на посаду прилаштовувала; чи буде ТСК у справі Шеремета; сюрпризи Держбюджету-2021 – "Інфовечір"

Звільнити Кравчука й Фокіна та зібрати нову ТКГ – під Офісом президента зібралися активісти – включення

"Політичні пенсіонери" у ТКГ, або Тристороння конфліктна група – "Невигадані історії"

Кравчук відреагував на скандальні заяви Фокіна: "Він не погоджував слова з делегацією"

Фокіна хочуть викликати в Раду для пояснення його заяв щодо особливого статусу Донбасу

У чому екс-"слуга" звинувачує президента і як готували Полтавщину до візиту Зеленського – "Інфовечір"