Борислав Розенблат
Борислав Розенблат 5 канал

Емоції та перепалки у суді: як розглядали клопотання захисників Розенблата

Найемоційнішою частиною засідання стала та, під час якої захисники народного депутата клопотали про відвід слідчої судді Світлани Кушнір

Солом’янський районний суд Києва 8 серпня розглядав клопотання з боку захисників нардепа Борислава Розенблата - про відвід слідчої судді Світлани Кушнір та повернення йому тимчасово вилученого майна.

Як повідомляє кореспондент "5 каналу", засідання суду розпочалося з оскарження дій детективів НАБУ 25 липня під час обшуків у помешканні депутата. Адвокати Розенблата та сам підозрюваний наголошували, що детективи вилучили таке майно, що немає жодного стосунку до так званої "бурштинової справи". Йдеться про ксерокопії закордонного паспорту сина депутата, ксерокопії водійських посвідчень, а також листування.

Утім, найбільші перепалки між адвокатами Розенблата та прокурорами виникли, коли мова пішла про три важливі документи, вилучені під час обшуку. Йдеться про депутатський запит про зловживання під час видачі ліцензій на видобуток бурштину; документ, що вказує на недоліки та порушення у діяльності української фірми, яка зараз займається видобутком бурштину на Житомирщині; документ про внесення поправок до законопроекту №6123.

Власне, цей законопроект регулює видобуток та обіг дорогоцінного каміння в Україні. А от Розенблат заявив, що не пам'ятає, про що йдеться у згаданому законопроекті.

Суд же ухвалив рішення – частину документів, які дійсно не мають стосунку до "бурштинової справи", повернути нардепові, а решту – залишити детективам НАБУ. Вони можуть слугувати доказами у справі проти Розенблата.

Та найемоційнішою частиною засідання стала та, під час якої захисники народного депутата клопотали про відвід слідчої судді Світлани Кушнір. Сторона захисту вважає, що суддя систематично припускалася помилок та порушень, зокрема і під час обрання Розенблату запобіжного заходу.

Так, адвокати кажуть, що Кушнір мала ухвалити 2 місяці носіння електронного браслета замість трьох. Більш того, вона нібито попросила нардепа здати закордонний паспорт сторонньої особи. 

Прокурори називають такі дії судді механічними помилками, які можна виправити. Вони також кажуть, що захисники Розенблата не навели достатньої кількості доказів, аби можна було говорити про заангажованість Світлани Кушнір. 

Зрештою, суд постановив – залишити кримінальне провадження на розгляд судді Світлани Кушнір.

 

Як повідомляв 5.UA, 21 червня чільник ГПУ вніс до ВР подання на нардепів Євгена Дейдея, Олеся Довгого, Андрія Лозового, Борислава Розенблата та Максима Полякова. А вже 7 липня Комітет ВР визнав законними три подання щодо нардепа Розенблата - про притягнення до кримінальної відповідальності, дозвіл на затримання та арешт народного обранця. Додамо, що Борис Розенблат фігурує у так званій "бурштиновій справі".

Попередній матеріал
НКРЕКП: Частка вугільної генерації у виробництві електроенергії впала до 24%
Наступний матеріал
Державний оборонний комплекс в змозі задовольнити 40% потреб армії – експерт
Loading...