Експерти: уряд хоче здати вітчизняну ГТС Росії [відео]

  Кроком до здачі вітчизняної газотранспортної системи Росії та підготовкою до президентських виборів охарактеризували експерти законопроект Кабміну, який дозволяє приватизацію ГТС.

  Можливе зменшення ціни на блакитне паливо - якщо документ таки ухвалять - сягне 250 доларів за тисячу кубів. Утім, буде нетривалим - прогнозують експерти. Вигідним для України, за словами фахівців, може бути лише тристоронній консорціум - за обов’язкової участі євпропейської сторони. Інакше - не виключають повторення білоруського сценарію, коли Росія повністю контролюватиме українську трубу. Вітчизняна ГТС – одна з найбільших у світі. Вона забезпечує природним газом Україну і країни Західної та Центральної Європи.

  Валерій Боровик, голова правління альянсу "Нова енергія України": "Під прикриттям європейськості в процесі приватизації газотранспортної системи готується правове поле для здачі газотранспортної системи РАО "Газпром"".

  Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій: "Ми можемо отримати знижку на газ, але вона не буде довготривалою. Вона, в кращому випадку, буде тривати 2-3-4 роки максимум і наскільки я знаю, іде мова що вона буде знижена до приблизно 250-260 доларів".

  Попередній матеріал
  У Києві встановили скульптуру "Історія кохання" [відео]
  Наступний матеріал
  Міністр оборони Лівії подав у відставку на знак протесту проти люстрації
  Теги: