Al Jazeera

Експерти радять українській делегації відстоювати Крим на Женевської зустрічі

  Експерти організації дипломатів "Майдан закордонних справ" рекомендують делегації України, яка візьме участь у проведенні консультацій у чотирьохсторонньому форматі Україна-ЄС-США-Росія, мати жорстку позицію щодо тереторіальної цілісності країни. 

  По-перше, рекомендується Україні, США та ЄС спільно визначити, що у Росії не має будь-яких легітимних інтересів в Україні та те, що українська сторона готова вести конструктивний і предметний діалог про задоволення реальних, а не надуманих інтересів російськомовних українців у межах правовога поля України. 

  Узгодження має відбутися напередодні зустрічи. 

  У ході консультацій вимагати від РФ відновлення теріторіальної цілісності та виведення абсолютно всіх російських військ з території України, враховуючи денонсацію РФ угод про тимчасове перебування ЧФ РФ в Криму, негайного відведення російських військ від українсько-російського державного кордону.

  "Необхідно отримати чіткі запевнення РФ стосовно ненападу на Україну за будь-яких умов. Підтвердженням цього має стати, серед іншого, скасування рішення Ради Федерації РФ стосовно використання військ РФ на території України від 1 березня 2014 року", - вважають дипломати.

  Також експерти радять опрацювати з країнами-учасниками зустрічи механізм термінової взаємодії у разі вторгнення збройних сил РФ на територію України.

  Організація "Майдан закордоних справ" є благодійною та її створення було зініційовано українськими дипломатами у січні 214 року. 

  Головою правління Фонду є Богдан Яременко, Надзвичайний та Повноважний Посланник 1-го класу, генеральний консул України в Стамбулі та за сумісництвом представник України при Організаціі Чорноморського Економічного Співробітництва (2010-2013 рр.). До складу Наглядової ради Фонду входять Андрій Клименко (директор Таврійського інституту регіонального розвитку), Тетяна Силіна (журналіст-міжнародник, оглядач, тижневик "Дзеркало тижня"), Олександр Черненко (голова "Комітету виборців України").

  Раніше повідомлялося, що усі, окрім Росії, уже підтвердили свою участь у чотиристоронній зустрічі у Женеві, запланованій на 17 квітня,  заявляють у вітчизняному МЗС.

   

  Попередній матеріал
  ЄС може зібратися на саміт для нових санкцій проти Росії
  Наступний матеріал
  13 учасників мітингу за єдність країни в Маріуполі лишаються в лікарні
  Теги:
  Loading...