Експерти: кандидати витрачають на вибори більше, ніж декларують

  Кандидати у народні депутати витрачають на виборчу кампанію значно більше, ніж декларують їхні фонди - такі перші результати досліженння громадянської програми "Звідки гроші". Перевірити, скільки саме - неможливо, нарікають експерти. Усе через недосконалість вітчизняного законодавства щодо моніторингу обігу коштів.
  Для парламентських перегонів характерними є компромат, підкуп виборців і членів виборчих комісій та замовні матеріали у ЗМІ. Найбільше, згідно з дослідженням, витрачають претенденти, близькі до партії влади. А найпопулярнішими інструментами впливу на виборців залишається реклама та медіа. Лише за матеріали на телебаченні кандидати Донецька, Ужгорода та Києва за першу половину передвиборної кампанії заплатили майже два мільйони гривень.

  Ольга Айвазовська, координатор Громадської мережі "ОПОРА": "Відслідковування фінансування виборочої кампанії тому, що виборчі фонди і доступ до інформації про потік коштів має лише центральна виборча комісія в повному обсязі і вона вибірково здійснює первірку надходжень, витрат і обліку коштів і це приклад того, що досить часто виборча кампанія і її фінансування є в тіні".
  Попередній матеріал
  В Індонезії активізувався вулкан Локон
  Наступний матеріал
  Соцопитування: 83% не готові продавати свій голос
  Теги: