5 канал

Експерт щодо безвізу: Країни-скептики ЄС погоджуються, що Україна виконала всі умови

Якби Україна вчасно виконувала план дій щодо безвізового режиму, то не стала б заручником чужих проблем

Безвізовий режим в Україні, де-факто, не було можливості запровадити до Нового року. Подвійні стандарти з боку ЄС зумовлені політичним внутрішнім розкладом і, відповідно, жоден політик не хоче втрачати політичні дивіденди тому намагається запровадити якісь запобіжники. Таке в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" заявила експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Мар'яна Кузьо.

"Країни-скептики, яких було завжди важко переконати, власне країни Європейського Союзу, дійшли згоди, що на сьогодні всі технічні умови Україна виконала. Безвізовий режим буде, але є ще одне "але", а це механізм призупинення безвізового режиму. Ще на початку літа було відомо, що прив'язка до цього механізму призупинення матиме значення в процесі", – наголосила Кузьо.

 

За її словами, що крім української дипломатії активну роботу щодо вирішення питання безвізового режиму ведуть також і громадські організації.

"Громадські організації, таким собі, єдиним фронтом заявляють в країнах Європейського Союзу та ведуть розмови з ключовими перемовниками, які важливі для процесу вироблення механізму", – сказала експерт.

"Ми вже давно стали заручниками чужих проблем. Тут не можна звинувачувати ту чи іншу сторону. Якби, скажімо, Україна вчасно виконувала план дій щодо безвізового режиму, ми б не стали заручниками Брекзіту, голосування в Нідерландах та міграційної хвилі в Європейському Союзі", – зауважила Кузьо.

Попередній матеріал
Міністр агрополітики розповів, чому земля має бути в довготривалій оренді – інтерв'ю
Наступний матеріал
На Херсонщині прокурора спіймали на хабарі

Прибуття Президента України Петра Порошенка на 18-й Саміт Україна-ЄС - відео

Сьогодні на саміті Україна-ЄС можуть досягнути прогресу в ратифікації Угоди про асоціацію – Порошенко

Важливий день: сьогодні відбудеться саміт Україна-ЄС

В Єврокомісії повідомили, яких угод хочуть досягнути на саміті Україна-ЄС