"Північний потік-2"
"Північний потік-2" UA.News

Дипломати одразу 9-ти країн зробили спільну заяву щодо "Північного потоку-2"

  Читайте по-русски
  Дипломати розглядають "Північний потік-2" як суто геополітичний проєкт, спрямований на розширення російського впливу в Європі

  Не допустити запуску російського газопроводу "Північний потік-2" та посилити обороноздатність України – із таким закликом виступили дипломати одразу дев'яти країн.

  Відповідна заява міститься у повідомленні на сайті Сенату США.

  Серед підписантів, окрім голосу комітету американського парламенту із закордонних справ, також представники Естонії, Литви, Латвії, Чехії, Ірландії, Великої Британії, Польщі та України.

  У спільному рішенні учасники висловили розчарування нещодавньою угодою між США та Німеччиною щодо російського проєкту та наголосили, що як голови комітетів із закордонних справ національних парламентів продовжують виступати проти добудови "Північного потоку-2".

  Дипломати розглядають "Північний потік-2" як суто геополітичний проєкт, спрямований на розширення російського впливу в Європі через домінування на енергетичному ринку.

  Вони впевнені, що запуск газопроводу надто сильно вплине на енергетичний баланс Європи, поставить під загрозу національну безпеку держав-членів ЄС і США, а також загрожуватиме нестійкій безпеці та суверенітету України.

  "Україна продовжує стикатися із жорстокою агресію Росії та військовою окупацією своєї територій через проєвропейський вибір. У результаті чого загинули вже понад 14 тисяч українців, і щотижня дедалі більше українських солдатів віддають свої життя, захищаючи Батьківщину та всю Європу. ЄС та Сполучені Штати повинні працювати разом, щоб посилити санкційний тиск на Кремль для протидії агресії в Україні", – нагадали дипломати.

  Тож владу Німеччини закликали знизити залежність від газу й прискорити перехід на "зелену енергію". Представники дипкорпусів країн пропонують взяти колективне зобов'язання щодо збільшення підтримки безпеки й обороноздатності України.

  У цьому ж контексті НАТО закликали взяти на себе обов'язок посилити стримування дій Росії на східному флангу – від Балтійського до Чорного морів. А також розробити дорожню карту для вступу України в НАТО, якщо країна здійснить необхідні реформи та відповідатиме ухваленим стандартам.

  Аби в українського уряду була можливість консолідувати зусилля на шляху до змін – у заяві пропонується узгодити перспективу членства України в Європейському Союзі.

  "Ми наполягаємо, що будь-які подальші домовленості з "Північного потоку-2" потребують консультацій у трансатлантичній сім'ї. Більше того, така дипломатія має відбуватися з урахуванням фундаментального принципу – протидія російській агресії є життєво важливою для всіх членів НАТО, ЄС та наших партнерів у Центральній та Східній Європі", – резюмується у заяві.

  Як повідомляв 5.UA, політики та активісти звернулись до Байдена через "Північний потік-2".

  Попередній матеріал
  Росіяни кажуть, що США висилають 24 дипломатів РФ – Держдеп спростував заяву
  Наступний матеріал
  Зеленський вже таємно зустрічався із Чаусом – нардеп
  Loading...

  Політики та активісти звернулись до Байдена через "Північний потік-2"

  Порошенко обговорив із тимчасовим повіреним у справах США небезпеку домовленості щодо "Північного потоку-2"

  "Свати", жлоби та обхарканий закон – "Час Ч"

  США застосують усі інструменти, щоб Росія не використовувала "Північний потік-2" як зброю – Держдеп

  У Литві пропонують надати Україні План дій щодо членства в НАТО в обмін на "Північний потік-2"

  Як американські політики реагують на угоду США та Німеччини щодо "Північного потоку-2" – включення