Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

"Дуже сумна ситуація": Клімкін розповів про мільйони українців у Росії

Майже кожен 12-й українець нині перебуває на території Російської Федерації

Нині на території Росії проживають близько трьох мільйонів українців. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Торонто, передає "Укрінформ".

"Росія веде проти нас війну, але все одно три мільйони українців живуть у РФ. Тобто майже кожен 12-й українець зараз у Росії. І серед них є багато тих, хто не любить і Путіна та Росію, але вважають, що не мають іншого вибору. Вони кажуть: "Ми так все життя заробляли гроші". І їх треба зрозуміти", – прокоментував ситуацію очільник МЗС України.

Водночас Клімкін переконаний, що ситуацію потрібно "поступово змінити".

"Постійно так тривати не може. Зараз є певні ідеї, і ми їх опрацьовуємо таким чином, аби в Росії постійно три мільйони українців не знаходилися, бо для мене це дуже сумна ситуація", – зазначив голова МЗС.

Він також додав, що останнім часом на розподіл українських трудових мігрантів вплинуло зближення України та ЄС.

"Європа відкрилася, і ми бачимо, що дехто вже з Росії переїздить у ЄС або повертається в Україну. Водночас, це відбувається дуже повільно", – заявив Клімкін.

Нагадаємо, раніше український омбудсмен повідомила, що на сьогодні громадянам України небезпечно виїжджати на роботу до Росії. При цьому секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що до Росії можуть їздити виключно розвідники та шпигуни. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Звільнити Сенцова": У Санкт-Петербурзі провели одиночні пікети проти репресій в Криму – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Теракт у Кабулі: під час реєстрації виборців загинули 57 людей
Наступний матеріал
В Авдіївці відновлено водопостачання
Loading...