Довгий - секретар Київради: 62 голоси "за" (репортаж)

  Столичний парламент вдруге ступив у ту саму ріку. Київрада знову обрала секретарем Олеся Довгого. 62 голоси "за" вдалося знайти завдяки підтримці трьох фракцій Блоку Черновецького, Громадського активу Києва і Партії регіонів, а також трьох депутатів з Блоку Катеринчука і одного з Блоку Литвина.

  Чотирнадцята тридцять. Леонід Черновецький ступає у свої володіння, повільно оглядаючи залу, просить благословення у батюшки-регіонала та розпочинає перше засідання Київської міськради. І одразу - детективна історія від мера.

  У нас є такий дикий випадок, коли депутат ВР закрив всіх своїх депутатів. Там зараз працює міліція. Блок Катеринчука - щось вони там не домовились і досі не можуть з цього приміщення вийти. Ну, це таке...

  Почекаємо, раптом відпустять, - сподівається мер та оголошує 30-хвилинну перерву. І - перші спроби кулуарних домовленостіей на першій сесії. Олесь Довгий запрошує на чай Кличка, у нього ж - інші плани - зайнятися київрадівською математикою.

  Віталій Кличко, лідер блоку Віталія Кличка: "...цифри у Черновецького не пляшуть. Тому й затримка".

  Вмовити на чашку чаю вдається іншого фракційного лідера - бютівця Олександра Зінченка. Але чаювання завершується швидко. Зінченко один вилітає з кабінету, про що говорив з Довгим - не зізнається.

  Олександр Зінченко, лідер фракції БЮТ у Київраді: "Чаєпиття - це завжди приємно, а справа була принципова".

  Вирішення принципової справи - пошуку голосів за мерські питання - переноситься у сесійну залу. Перерва добігає кінця, Леонід Черновецький неприховано радіє.

  Тепер математика складається куди успішніше - Черновецький має більшість за рахунок ГАКу, Партії Регіонів, трьох катеринчуківців та одного литвинівця. Нове об`єднання демонструє перший результат, обравши секретарем міськради Олеся Довгого. [У залі - оплески,- ред.]

  Довгий посідає місце в президії, Леонід Черновецький залишає раду, а новостворена знову ж таки неформальна опозиція погрожує подавати до суду за утиски їхніх прав - сьогодні вони пропонували лише створити комісію із узгодження кандидатури секретаря. 

  Анастасія Хонякіна, Андрій Верстюк, 5 канал

  Попередній матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС: ВАЖЛИВО"
  Наступний матеріал
  Як готують сцену для Пола Маккартні у Києві
  Теги: