Нацгвардія біля готелю "Козацький"
Нацгвардія біля готелю "Козацький" censor.net.ua

Документ, що дозволяє НГУ перевіряти речі громадян, не пройшов перше читання – у ВР низка зауважень

  Читайте по-русски
  Метою прийняття законопроєкту було вказано "розвиток спроможності НГУ забезпечувати громадську безпеку"

  Верховна Рада не підтримала зміни до закону про діяльність Нацгвардії, у якому пропонувалося розширити повноваження силовиків. Про це повідомляє "Укрінформ".

  На законопроєкт № 3105 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України" депутатами не вистачило голосів у першому читанні, а також, щоб відправити його на повторне голосування.

  Метою прийняття законопроєкту було вказано "розвиток спроможності НГУ забезпечувати громадську безпеку".

  У пояснювальній записці йшлося, що документ посилює "правоохоронну складову діяльності НГУ".

  Йдеться про складання протоколів про адмінпорушення, надання права проводити особистий огляд, огляд речей, тощо.

  "До основних функцій Нацгвардії, згідно із законопроєктом, також має буде віднесено: затримання, доставка та/або передача в порядку, на підставах і на строки, визначені Конституцією України, КУпАП, а також іншими законами України, органам Нацполіції, правоохоронним органам осіб, які вчинили або підозрюються у вчиненні адмінпорушення, а також тих осіб, які порушили встановлений пропускний режим або вчинили напад на військових НГУ, а також на об'єкти, що нею охороняються; також – застосування техприладів і техзасобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засоби фото- і кінозйомки, відеозапису, у порядку, визначеному нормативно-правовими актами МВС України", – йдеться в записці.

  Водночас у висновку Головного науково-експертного управління Апарату ВР було висловлено ряд зауважень до законопроєкту. Зокрема зазначається, що право здійснювати превентивні та поліцейські заходи примусу, передбачені Законом України про Нацполіцію, військовим НГУ надається виключно в разі залучення до виконання завдань з охорони громадського порядку.

  Головне науково-експертне управління пропонує обмежити права НГУ на складання адмінпротоколів тими випадками, коли військові НГУ безпосередньо залучені до виконання завдань з охорони громадського порядку "для уникнення можливості зловживань владними повноваженнями з боку посадових осіб НГУ та надмірного обмеження прав та свобод людини і громадянина представниками військових формувань".

  Управління ВР також пропонує уточнити у документі, щоб зазначені у ньому фото- і кінозйомка, відеозапис відповідними техприладами мають проводитися нацгвардійцями відкрито, бо інакше "це може розцінюватись як спостереження за особою, річчю або місцем, що є видом негласних слідчих (розшукових) дій і має проводитись у порядку, передбаченому ст. 269 КПК України лише уповноваженими органами, до яких НГУ не відноситься".

  Головне науково-експертне управлінні ВР також пропонувало доповнити обов'язки бійців НГУ, щоб нацгвардієць, звертаючись до особи, або у разі звернення особи до військового НГУ він був зобов'язаний назвати своє прізвище, посаду, військове звання та пред'явити на її вимогу службове посвідчення та жетон, надавши можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи його з рук.

  Попередній матеріал
  У ВООЗ попередили, що COVID-19 може ніколи не зникнути
  Наступний матеріал
  "У нас із партнерами діє правило": Кулеба прокоментував візит заступника голови адміністрації Путіна в Берлін
  Loading...

  Екснардепу Микитасю вимагатимуть новий запобіжний захід, бо він не вніс всю суму застави – САП

  У поліції очікують провокацій під час 9 травня – подробиці

  Оборудки з житлом нацгвардійців: Апеляційна палата ВАКС винесла рішення щодо застави Микитася

  У пекло за покликом серця: про перших добровольців, які рушили на війну – "Таємниці війни"

  Російські дрони та снайпери: тактика окупантів на Світлодарській дузі – репортаж

  На Одещині у місті Подільськ посилять карантинні обмеження через коронавірус – що відомо