Борис Нємцов
Борис Нємцов belaruspartisan.org

До дня народження Бориса Нємцова: 10 яскравих фактів про російського опозиціонера

У 2014 році Борис Нємцов жорстко засудив анексію Криму Росією

Сьогодні, 9 жовтня 2016 року, день народження відомого російського політика й опозиціонера Бориса Нємцова. 5.ua зібрав 10 яскравих фактів про борця за демократичні цінності в Росії.

1. Хрещений у радянський час.

Народився 9 жовтня 1959 в Сочі. Його бабуся по батьковій лінії Ганна Борисівна Нємцова хрестила Бориса потайки від матері, чим викликала її велике невдоволення.

2. Наукова робота.

Закінчив школу із золотою медаллю, навчався на радіофізичному факультеті Горьківського державного університету, був кандидатом фізико-математичних наук.

3. Громадський діяч.

Після аварії на ЧАЕС брав участь в акціях протесту проти побудови атомної електростанції в Горькому.

4. Соратник Єльцина.

У 1991 році був довіреною особою Бориса Єльцина в Нижньогородській області під час виборів президента Росії. Під час серпневого путчу 1991 року брав участь в обороні Білого Дому уряду Росії.

5. "Наймолодший політик".

27 серпня 1991 році був призначений головою державної адміністрації Нижньогородської області та став наймолодшим політиком на такій посаді.

6. Реформатор.

Борис Нємцов зажив слави реформатора і 17 грудня 1995 обраний губернатором Нижньогородської області.

7. Противник Чеченської війни.

Суворо критикував Москву після початку Першої чеченської війни. У 1996 році організував збір підписів за виведення російських військ з Чечні й за місяць було зібрано понад мільйон підписів. Того ж року відмовився від участі у президентських виборах.

8. Автор резонансних викривальних доповідей.

Був автором відомих доповідей "Лужков. Підсумки" про діяльність московського мера за останні 17 років, "Путін. Підсумки 10 років" та "Путін. Війна" про події на сході України – джерелами Нємцова були люди, які представляли інтереси родичів загиблих російських солдатів, яким не виплачували обіцяні компенсації.

9. Прихильник Революцію Гідності в Україні.

У 2013 році підтримав Євромайдан. Під час Майдану йому було заборонено в'їзд до України. У 2004 підтримав Помаранчеву революції в Україні, пізніше був призначений позаштатним радником президента України Віктора Ющенка.

10. Засудження анексії Криму.

У 2014 році засудив анексію Криму Росією. У вересні того ж року підписав заяву з вимогою "припинити військову авантюру: вивести з території України російські війська й припинити пропагандистську, матеріальну й військову підтримку прихильникам самопроголошеним "ДНР" та "ЛНР".

Як повідомляв 5.ua, 27 лютого 2015 близько 23 години 40 хвилин вбитий невідомими чотирма пострілами у груди, голову і серце – на Великому Москворецькому мосту біля Кремля. Вбивство сталося за день до запланованого на перше березня у Москві опозиційного маршу "Весна".

Зауважимо, російська документалістка Зося Родкевич, яка особисто знала Нємцова, у програмі "Кіно з Яніною Соколовою" показала фрагменти із фільмом  "Мій друг Борис Нємцов". Стрічку можна подивитися у 5 містах України у широкому прокаті із 6 жовтня.

Попередній матеріал
У розвідці повідомили про втрати ЗС Росії за добу на Донбасі
Наступний матеріал
В Афганістані розбився військовий гелікоптер
Loading...

Кіно з Яніною Соколовою: Зося Родкевич із фільмом "Мій друг Борис Нємцов"

У Росії розпочався суд у справі вбивства Нємцова

Перед смертю Шеремет у Москві зустрічався з оточенням Нємцова - Матіос

У Росії завершили розслідування вбивства Нємцова – справу направили до суду

У ФСБ повідомили деталі вбивства Нємцова

Інтерпол розшукує підозрюваного в організації вбивства Нємцова