Зеленський і Помпео
Зеленський і Помпео Офіс президента

Держсекретар США у Києві: про що домовилися Майк Помпео і Володимир Зеленський

Читайте по-русски
Майк Помпео вкотре анонсував: США ніколи не визнає анексії Кримського півострова Росією

Державний секретар США Майк Помпео – в Україні. Американський дипломат прилетів напередодні і вже сьогодні провів низку зустрічей. Поспілкувався з президентом Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Вадимом Пристайком. А також мав зустріч із Предстоятелем ПЦУ Епіфанієм. 

Українська столиця – це друга зупинка у межах дипломатичного туру державного секретаря. Щойно прилетівши з Лондона, Майк Помпео анонсував ключову позицію США щодо України своїм Твітом.

Першим головний американський дипломат зустрівся з українським колегою. Після спілкування Вадим Пристайко та Майк Помпео вшанували пам'ять загиблих у російсько-українській війні. Далі Майк Помпео мав зустріч із Предстоятелем ПЦУ Епіфанієм.

"Мені дуже приємно, що Грецька і Олександрійська православні церкви визнали Православну церкву України як свою автокефальну. Росія ніколи не повинна стояти на дорозі", – сказав державний секретар США Майк Помпео.

Про це державний секретар США заявив одразу після зустрічі з президентом України. Володимир Зеленський подякував американському гостю за військову допомогу в 365 мільйонів доларів. А Майк Помпео вкотре анонсував: США ніколи не визнає анексії Кримського півострова Росією.

Помпео і Зеленський
Помпео і Зеленський5 канал

"У липні ми видали Кримську декларацію, де чітко вказано, що Крим – це частина України. США ніколи не визнає намагання Росії анексувати півострів. Також у грудні ми продовжили санкції щодо "Північного потоку–2", – сказав Помпео.

Під час зустрічі обговорили й співпрацю в розбудові української інфраструктури. Йдеться про будівництво мостів та доріг. А також про плани щодо подальшої закупівлі американських локомотивів. Окремий пункт – усунення податкових бар'єрів у торгівлі між країнами.

[media type="picture" position="4"]

"Розраховуємо, що США зможуть усунути торговельне обмеження, таке як захисні мита на імпорт сталі, в розмірі 25%. Це чутливе питання для нашого металургійного експорту. Ми сподіваємось на усунення цього мита для України", – наголосив Володимир Зеленський.

Водночас візит Помпео відбувся на тлі процедури імпічменту американського президента. Він нібито тиснув на Володимира Зеленського, щоби той почав розслідування діяльності в Україні щодо Гантера Байдена, батько якого – головний суперник Трампа на майбутніх виборах. Володимир Зеленський вважає, що ситуація навколо імпічменту не мала негативних наслідків для відносин України та США.

Тим часом в Україні досі немає офіційно затвердженого посла США. Зустріч могла б прояснити це питання. Але ні термінів, ні прізвищ Майк Помпео не називав. Відповів дипломатично.

Евеліна Михайленко, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Іноземного експерта у справі Шеремета Бірча ніде не беруть до уваги – Корчинська
Наступний матеріал
Справа Шеремета: Військових без повістки відправили підписувати надрукований текст свідчень – Корчинська
Loading...

Зеленський розповів Помпео, як США можуть бути активніше залучені до врегулювання ситуації на Донбасі

США ніколи не визнають анексію Криму – про що йшлося на зустрічі Зеленського з Помпео

У МЗС розповіли, про що йшлося на зустрічі Пристайка з Помпео

Держсекретар США Майк Помпео прибув в Україну – які заходи заплановано

Помпео вирішуватиме, хто буде послом США в Україні – політексперт

В інтересах США створити із України аналог Південної Кореї – політексперт