5.ua

Депутати відмовились посилювати боротьбу із фальсифікацією виборів

  Права мобілізованих і виборців сьогодні намагалася відстояти Верховна Рада. З мобілізованими усе вийшло, тепер вони можуть не надто перейматися зарплатою, кредитом і робочим місцем, а ще – зможуть проголосувати на цих виборах за військовим квитком. А от з правами решти виборців – не склалося, посилити кримінальну відповідальність за порушення на виборах завадили депутатські прогули.


  Голосів з кожним днем бракує дедалі більше: спікер взявся тренувати в депутатів рефлекси. Пропонує викликати депутатів до зали умовним сигналом – наприклад, трьома дзвінками.

  Депутати гасають – але не завжди з результатом. Хоча батьківщинівка Кужель старається за двох, і не тільки вона.

  Дійшло до того, що про давно встановлену, та недіючу сенсорну кнопку вкотре згадали. Але спікер їм уже обіцяє нові робочі місця – після літніх канікул.

  У Партії регіонів проблеми внутрішні: журналісти зафіксували листування регіоналів у залі – ті обговорюють усунення лідера фракції Єфремова з посади, однак уголос цього регіонали не кажуть. Його самого в залі цього дня немає.

  Їхній сектор, як і сектор комуністичний, депутатами не рясніє. Утім парламент таки спромігся ухвалити закон про соціальний захист прав мобілізованих. Він зберігає їм робочі місця, середню зарплату, дає змогу розраховуватися за кредити. Мають також розпланувати ротацію. Закон ухвалили з суперечкою через пункт, який дозволяв конфісковувати легкові авто у громадян на потреби армії – пункт скасували.

  А от посилити кримінальну відповідальність за порушення на виборах – так і не змогли, хоча намагалися проголосувати за такі виборчі нововведення кілька разів.

  Нема бажання боротися з фальсифікаціями – робить висновок спікер.

  Це останнє засідання парламенту перед достроковими президентськими виборами. Наступного разу планують зібратися тут за тиждень.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Підсумок дня на Сході - Донбас почав опиратись терористам
  Наступний матеріал
  Група "1-го грудня" закликає українців прийти на вибори
  Теги:
  Loading...