5.ua

Підсумок дня на Сході - Донбас почав опиратись терористам

  Донбас сьогодні почули, бо він в прямому сенсі загудів – проти насильства і сепаратизму, себто – проти так званої "Донецької народної республіки". Тисячі людей опівдні доєдналися до акції, що її напередодні оголосив Рінат Ахметов. Рівно опівдні водночас задзвонили церковні дзвони, гудки заводів та клаксони авто.


  Так на Донбасі сьогодні висловлювали свій протест так званій "Донецькій народній республіці". Попереджувальний страйк проти насильства і сепаратизму, до якого закликав Рінат Ахметов, відбувся опівдні. На підприємствах, які підтримали акцію, увімкнули гудки сирен. Працівники на цей час покинули робочі місця і вийшли до внутрішніх дворів на нетривалий протест.

  До заходу долучилися й місцеві автомобілісти. Вони їздили центром міста і гудками підтримували акцію. Не обійшлося й без інциденту: кілька молодиків із бітами намагалися пошкодити автівки, проте їм це так і не вдалося. Колона рушила до стадіону "Донбас Арена". Там зібралося кілька сотень людей. На великому екрані їм демонстрували звернення Ріната Ахметова.

  Синхронне обурення Донбасу представники самопроголошеної "ДНР" назвали істерикою. Одразу за заявами Ріната Ахметова, голова президії псевдо-республіки Денис Пушилін оголосив про початок націоналізації підприємств у регіоні. За його словами, це пов'язано з тим, що Ахметов не хоче платити податки до бюджету так званої ДНР і, мовляв, зробив вибір "не на користь народу Донбасу".

  Самозваний мер Слов'янська Пономарьов, тим часом, не приховує емоцій. З імпровізованої сцени місцевий лідер сепаратистів сварить свій електорат. Мовляв – розраховував на ліпшу підтримку.

  Публіка сприймає промови самопроголошеного мера вже не з таким завзяттям, як ще кілька тижнів тому.

  Відчай починає охоплювати ще вчорашніх прихильників самопроголошеної "ДНР". Через активні бойові дії поблизу Слов'янська вже 5 сіл залишилися без електропостачання. Продуктів у магазинах стає чимраз менше, жити у місті – дедалі небезпечніше.

  Суспільно-політична ситуація в регіоні стає щодалі напруженішою, кажуть у департаменті з питань внутрішньої політики Донецької ОДА. В Артемівську озброєні бойовики так званої "ДНР" пограбували окружну виборчу комісію – забрали техніку, базу даних та особисті речі її членів. Терористи погрожують розправами працівникам виборчих комісій. В Дружківці через це сформувати дільничні виборчкоми досі так і не вдалося. У Шахтарську ж припинила роботу раніше сформована окружна комісія. Причина та сама – ультиматум озброєних представників так званої "Донецької народної республіки".

  Таїсія Турчин, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Прикордонники зафіксували облаштування сепаратистами нових блокпостів на Донеччині
  Наступний матеріал
  Депутати відмовились посилювати боротьбу із фальсифікацією виборів
  Теги:
  Loading...