5.ua

Депутати готуються переформатовувати уряд - уже є перші кандидати

  Сьогодні Верховна Рада повернулася до питання енергетики і енергонезалежності. Вчора депутати провалили реформування ГТС, сьогодні ж до питання повернулися. Як наслідок, Арсеній Яценюк пішов із натяком, що прийде зима, депутати попросять тепла, а його не буде. Сьогодні прем'єр повернувся не лише з темою для розмови, а й анонсом переформатування влади. Тож, окрім енергетики сьогодні в Раді почали говорити і про можливість змін в уряді.


  Після провального голосування за енергетичні законопроекти напередодні прем’єр Яценюк знову у парламенті - ще раз переконувати тиснути кнопки "за". Про це ж просить і спікер.

  Прем’єр цього разу говорить різкіше. Від реформи у ГТС і можливості запроваджувати особливий стан в енергетиці задля контролю під час кризи – переходить до погрози переформатування влади.

  Свободівці ображаються – сприймають промову, як зверхність. Принагідно вимагають: саме парламент, а не уряд має запроваджувати і надзвичайний стан, і затверджувати акціонерів ГТС – щоби не виявилося, що акціонером єврооператора є "Газпром". Тим паче, що 144 єврокомпанії мають акціонером саме російського монополіста.

  Регіонали без пропозицій – але категорично проти. У "Батьківщині" кажуть – ПР представляє п’яту колону "Газпрому".

  Але на перше читання обидвох законопроетктів – погодилися. Далі доопрацьовуватимуть. Наостанок від прем’єра – ще один "коаліційний привіт": пропозиція розпочати процес консультацій про переформатування і посилення складу Кабінету міністрів.

  У "Свободі", яка має кілька портфелів в уряді Яценюка, кажуть: йдеться про заміну в семи міністерствах. Ударівець Ковальчук, кандидатуру якого називають, як можливого першого віце-прем’єра, каже: питання є до міністра охорони здоров’я, міністра економіки. Також міркують про урядові посади задля єврозмін і окреме міністерство, яке б зайнялося тимчасовими переселенцями.

  Микола Томенко запевняє: до уряду збираються ті, хто зараз сидить у цій залі. А ще говорить про дострокові парламентські – вже у жовтні.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  З'явилося відео вчорашнього розстрілу працівників ДАІ в Донецьку
  Наступний матеріал
  На київському вокзалі працюватиме консультаційно-інформаційний пункт для переселенців з Донбасу
  Loading...